Newsletter

Zdrowie i styl życia

Darmowy autobus dowiezie kibiców na zbiórkę „Niebieska Krew”

18.04.2024, 12:07aktualizacja: 18.04.2024, 12:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Betclic (1)
Betclic (1)
W sobotę (20 kwietnia) na Stadionie Śląskim odbędzie się wielkie, piłkarskie święto. Ruch Chorzów podejmie w meczu przyjaźni Widzew Łódź, a na trybunach padnie rekord frekwencji Ekstraklasy w XXI wieku. Klub już teraz wydał 44 000 biletów, a maksymalna liczba osób, które będą mogły obejrzeć spotkanie na żywo, to aż 50 167! To piękne wydarzenie uświetni akcja charytatywna „Niebieska Krew”. Ruch Chorzów wraz z partnerami zbiórki z radością informuje, że fani będą mogli dojechać na miejsce, korzystając ze specjalnego, niebieskiego autobusu. Przejazd nim będzie całkowicie darmowy.

Oddanie krwi to jedna z najszlachetniejszych, niewymagających dużego wysiłku czynności, jakie można wykonać dla drugiego człowieka. Dla dawcy to zaledwie chwila, która może być warta czyjeś życie. Dlatego też Ruch Chorzów wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza kibiców „Niebieskich” oraz Widzewa Łódź do udziału w charytatywnej zbiórce „Niebieska Krew”. Akcja prowadzona będzie na placu pod Stadionem Śląskim od strony ul. Parkowej i rozpocznie się w sobotę o 12:00, a zakończy o 15:30.

Fani, którzy nie mają możliwości dotarcia na miejsce własnym środkiem transportu, mogą skorzystać ze specjalnej, nieodpłatnej linii autobusowej. Niebieski autobus rozpocznie podróż pod Centrum Handlowym AKS w sąsiedztwie Stadionu Śląskiego, a następnie zatrzyma się na przystankach: Stary Szyb Prezydent, Chorzów Rynek, Świętochłowice Skałka, Świętochłowice Dworzec, Chorzów Batory oraz Parking ul. Cicha, by zakończyć trasę w miejscu początkowym - pod CH AKS. Autobus wykona cztery przejazdy zgodnie z harmonogramem. Linia niebieski autobus może zostać uruchomiona dzięki wsparciu sponsora strategicznego Ruchu Chorzów, marce Betclic.

Betclic - Harmonogram

„Przed nami historyczny mecz, który na długie lata zapadnie w pamięć zarówno kibicom obecnym w sobotę na Stadionie Śląskim, jak i wszystkim osobom śledzącym z uwagą polski futbol. Już w środę przekroczyliśmy barierę 44 000 wydanych wejściówek i pobiliśmy frekwencyjny rekord Ekstraklasy w XXI wieku. Teraz walczymy o jego wyśrubowanie i zapełnienie >>Kotła Czarownic<< po brzegi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wspaniałe wydarzenie uświetnimy czymś tak pożytecznym, jak zbiórka krwi. Trzymam kciuki, by najwyższa, możliwa frekwencja dotyczyła zarówno meczu, jak i akcji >>Niebieska Krew<<” - powiedział Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Kibice, którzy zdecydują się oddać krew, mogą liczyć, poza czekoladami, na dodatkowe upominki od Ruchu oraz Betclic. Co więcej, po udziale w akcji nie będą musieli wracać do domu. Jak na prawdziwe, piłkarskie święto przystało, Ruch przygotowuje przed meczem z Widzewem specjalną strefę piknikową, która stanie tuż obok strefy RCKiK. Będzie w niej można spędzić czas aż do rozpoczęcia spotkania. Więcej informacji na ten temat klub przekaże w oddzielnych komunikatach na stronie www.ksruch.com oraz w mediach społecznościowych.

Do udziału w akcji „Niebieka Krew” Ruch Chorzów zaprasza w specjalnym wideo, które dostępne jest na YouTube.

Jak przygotować się do oddania krwi? Jak wygląda cały proces? Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Wystarczy wejść w ten link, aby zapoznać się z pełną instrukcją postępowania.

Źródło informacji: Betclic

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.04.2024, 12:07
Źródło informacji Betclic
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii