Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata „Pulsu Medycyny”: polski program lekowy dedykowany SM jest wzorem dla innych krajów

27.05.2024, 12:20aktualizacja: 27.05.2024, 12:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. PAP/ S. Leszczyński (1)
fot. PAP/ S. Leszczyński (1)
„Doskonała organizacja, pełna refundacja preparatów, szeroka dostępność do terapii, również tych wysokoefektywnych: to wszystko czyni z wdrożonego przez nasz resort programu lekowego B.29 rozwiązanie wręcz modelowe. Oczywiście nie możemy spoczywać na laurach, stąd moja deklaracja pełnej otwartości na dialog ze wszystkimi interesariuszami, przede wszystkim środowiskiem lekarskim i samymi pacjentami, jeśli chodzi o dalsze poprawianie ich sytuacji” - zaznaczył Mateusz Oczkowski, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia.

Przedstawiciel resortu zdrowia uczestniczył w debacie poświęconej osiągnięciom i wyzwaniom w budowaniu systemowego wsparcia zarówno dla pacjentów chorujących na SM, jak i opiekującego się nimi personelu medycznego. Impulsem do spotkania był Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, obchodzony co roku 30 maja.

Debata pt. „Stwardnienie rozsiane - najnowsze możliwości terapeutyczne i wyzwania systemowe”, została zorganizowana przez „Puls Medycyny” we współpracy z Sekcją Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN).

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.05.2024, 12:20
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii