Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Arleta Rudnicka (AR): Truizmem jest twierdzenie, że piłka nożna to najpopularniejszy sport w Polsce. Czy jest jeszcze przestrzeń do organizacji kolejnych turniejów piłkarskich? Jakie jest zainteresowanie tego typu inicjatywami?
Rafał Wosik (RW): Piłka nożna była, jest i będzie sportem, który nieustannie potrzebuje rozwoju, doskonalenia i wyłapywania nowych talentów. Z jednej strony mamy bowiem szkolenie klubowe i certyfikację szkółek piłkarskich, a z drugiej turnieje, podczas których pojawiają się prawdziwe perły. Turniej piłkarski „Razem z Orłami” ma pomóc w poszukiwaniu nowych talentów, a jednocześnie zachęcić rodziców do tego, aby kierowali swoje dzieci do szkółek piłkarskich. Służyć ma temu między innymi nasza kampania promocyjna.
Witold Miller (WM): Dla mnie, jako byłego zawodnika, trenera, a obecnie prezesa zarządu Klubu Białe Orły każda inicjatywa, która zmierza do popularyzacji piłki nożnej jest godna uwagi i poświęcenia jej czasu i wsparcia. Jestem przekonany, że jeżeli Fundacja Orły Sportu podjęła się realizacji takiego projektu, to okaże się on sportowym i organizacyjnym sukcesem.
AR: Gdzie zostaną przeprowadzone turnieje i skąd pomysł na te lokalizacje?
RW: Turniej „Razem z Orłami” to projekt pilotażowy, dlatego na początek zdecydowaliśmy się na 3 lokalizację. W tym roku będzie to Puck – 11 czerwca, Warszawa- 12 czerwca oraz Przemyśl – 25 czerwca. Realizując projekty sportowe zawsze staramy się je lokować w różnych miejscach, w oparciu o osoby i instytucje, które gwarantują frekwencję, dobrą organizację i lokalną promocję.
AR: Czy w Warszawie, gdzie działa wiele klubów piłkarskich, jest jeszcze miejsce dla kolejnego turnieju?
WM: Oczywiście, że tak. Proszę pamiętać, że dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych i nie zawsze w danej kategorii jest możliwość rywalizacji na odpowiednim poziomie. Nie zawsze też kluby posiadają wystarczające środki finansowe, aby organizować tego typu turnieje, tym bardziej o charakterze ponadregionalnym. Wbrew pozorom nawet w Warszawie brakuje miejsca do rywalizacji, nasi chłopcy często jeżdżą na turnieje do innych miast.
RW: Mogę to tylko potwierdzić. Z doświadczenia wiem, że w dużych miastach uwaga często koncentruje się na wysokim szczeblu rozgrywek. Współzawodnictwo dzieci często pozostaje niezauważone. Tu właśnie pojawia się miejsce dla Fundacji i jej projektów. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskaliśmy środki finansowe, które umożliwią nam organizację Turnieju w 3 lokalizacjach. Mamy ambitne plany i liczę, że w przyszłym roku przedstawimy bardziej atrakcyjną formułę z ogólnopolskim finałem.
AR: Czyli jest szansa, że na Turnieju „Razem z Orłami’ pojawi się następca naszych obecnych gwiazd? Czy faktycznie poziom sportowy prezentowany na tego typu Turnieju daje nadzieję, na pojawienie się kolejnego Roberta Lewandowskiego?
WM: Mogę zagwarantować, że w Warszawie pojawią się kluby i zawodnicy prezentujący wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Klub Białe Orły będzie gościł lokalne kluby na swoim obiekcie przy Szkole Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków. Dla naszych zawodników będzie to doskonała okazja do rywalizacji z mocnymi drużynami z Warszawy i okolic. Liczę, że pojawią się utytułowane kluby, jak Legia Warszawa, Barca Academy i inne uznane marki.
RW: Każdy z młodych piłkarzy ma swojego idola i wzór do naśladowania. Fundacja Orły Sportu postawiła sobie za cel stworzenie warunków do tego, aby każdy mógł spełniać swoje sportowe marzenia. Chcemy sprawić aby nowe talenty piłkarskie miały okazje się pokazać w różnych miejscach w Polsce. Szansą do ich wypromowania będzie także kampania promocyjna Projektu. Będziemy obecni w różnych mediach, tak aby dotrzeć do jak najszerszego kręgu odbiorców.
AR: Proszę jeszcze powiedzieć kilka słów o organizacyjnej stronie Turnieju „Razem z Orłami”.
RW: Turniej przeznaczony jest dla dzieci z rocznika 2011 i 2012. W każdej lokalizacji rywalizować będzie do 10 drużyn w składach 7-osobowych plus zawodnicy rezerwowi. Najlepsze drużyny otrzymają puchary, a każdy z uczestników pamiątkowy medal oraz dyplom. Będą także wręczane statuetki dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika Turnieju. Nie zabraknie też atrakcyjnych gadżetów sportowych i nagród w towarzyszących konkursach.
AR: Z pewnością warto kibicować inicjatywom promującym aktywność i dającym dzieciom przestrzeń na zdobywanie ciekawych doświadczeń. Pozostaje mi życzyć udanych rozgrywek. Dziękuję za rozmowę.
Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.05.2022, 09:22 |
Źródło informacji | Fundacja Orły Sportu |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom