Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pierwszym miejscem, które odwiedziła grupa dziennikarzy był stadion miejski w Ostródzie. Obiekt został oddany do użytku w 2011 i jest z pewnością jednym z najnowocześniejszych stadionów w Polsce, na których rozgrywane są piłkarskie mecze trzecioligowe. Niebawem na murawę stadionu Sokoła Ostróda oraz boiska boczne wybiegną drużyny piłkarskie biorące udział w Warmia Mazury Senior Games. W turnieju nie zabraknie gwiazd polskiej piłki nożnej, wśród których zobaczymy m.in. byłych reprezentantów Polski Tomasza Sokołowskiego i Sylwestra Czereszewskiego.
Dziennikarze spotkali się także z burmistrzem Ostródy Czesławem Najmowiczem, kiedyś aktywnym sportowcem. „Od lat wspieram wszelkie inicjatywy sportowe więc start w Warmia Mazury Senior Games jest moim obowiązkiem. Pobiegnę na 400 i 800m w zawodach lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim, choć dla mnie to są właściwie dystanse sprinterskie” - śmieje się burmistrz, który kiedyś biegał maratony w czasie poniżej 2 godzin 15 minut.
Ostróda będzie także areną zmagań kajakarzy na torze na Jeziorze Drwęckim. Dziennikarze obejrzeli również piękny, mogący pomieścić ponad 2 tysiące widzów amfiteatr nad jeziorem, w którym odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Warmia Mazury Senior Games 2014 - 29 sierpnia o godzinie 20:00. Wstęp jest wolny.
Przedstawiciele mediów odwiedzili także Iławę, wizytując areny sportowe, na których rywalizować będą sportowcy w tym mieście, m.in. boiska do siatkówki plażowej na plaży miejskiej i korty tenisowe TTZ. Poza tym w Iławie rywalizować będą żeglarze na najdłuższym w Polsce Jeziorze Jeziorak.
Z mediami spotkał się także burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. Warto podkreślić fakt, że to właśnie dzięki niemu zawody Senior Games trafiły do Polski. Burmistrz Iławy był z wizytą w partnerskim mieście Tholen w Holandii akurat w czasie, gdy odbywały się tam zawody seniorów i po powrocie zaszczepił pomysł w Urzędzie Marszałkowskim woj. warmińsko-mazurskiego.
O Warmia Mazury Senior Games 2014
Inicjatorem i organizatorem projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, działający we współpracy z samorządami Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Ornety, Pasłęka oraz Nidzicy. Zawody odbywają się pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt.
Na zawody można się jeszcze zapisać poprzez oficjalną stronę zawodów: www.seniorgames.pl Elektroniczna rejestracja potrwa do 27 sierpnia 2014, do godz. 15:00.
Dyscypliny sportowe oraz miasta, w których odbędą się zawody:
- siatkówka halowa, pływanie, brydż sportowy, skoki spadochronowe do celu - Olsztyn;
- tenis ziemny, żeglarstwo, siatkówka plażowa - Iława;
- piłka nożna, kajakarstwo - Ostróda;
- lekkoatletyka, tenis stołowy - Lidzbark Warmiński;
- badminton - Orneta;
- golf - Pasłęk;
- podnoszenie ciężarów -Nidzica.
Dyscypliny rekreacyjne:
- maraton pływacki - Lidzbark Warmiński;
- łucznictwo - Orneta;
- kolarstwo "Merida Mazovia MTB Marathon" - Olsztyn;
- turniej siatkówki plażowej - Nidzica.
O Warmia Mazury Senior Games 2012
W pierwszej edycji Warmia Mazury Senior Games, która odbyła się we wrześniu 2012 roku, wystartowało łącznie 1,5 tys. zawodników z 14 krajów. Reprezentanci Estonii, Holandii, Rosji, Niemiec, Litwy, Belgii, Kanady, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Ukrainy, Danii, Hiszpanii i Polski rywalizowali w 11 dyscyplinach sportowych i 3 rekreacyjnych. Siedmiodniowe zawody okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym i cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent RP Bronisław Komorowski, a w skład Komitetu Honorowego zawodów wchodzili Ministrowie Sportu i Turystyki, Zdrowia, Pracy i Polityki Społecznej oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Więcej informacji udziela:
Sławomir Rykowski
Rzecznik Prasowy Warmia Mazury Senior Games 2014
e-mail: slawek@nikosportmedia.pl
tel. kom.+48 500 121 908
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.08.2014, 11:51 |
Źródło informacji | Warmia Mazury Senior Games 2014 |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ