Newsletter

Zdrowie i styl życia

endpoint i Berlinger podejmują współpracę w celu zapewnienia pełnej przejrzystości historycznego wykresu temperatury IMP

08.10.2021, 07:38aktualizacja: 08.10.2021, 07:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W pełni zintegrowane rozwiązanie: zmiana 25-dniowej ręcznej oceny danych z monitoringu temperatury w natychmiastowe podejmowanie decyzji.

SAN FRANCISCO i SZWAJCARIA, 8 października 2021 r. /PRNewswire/ -- endpoint Clinical, światowy lider w dziedzinie interaktywnej technologii odpowiedzi (IRT®) dla badań klinicznych, oraz Berlinger & Co. AG, firma specjalizująca się w produkcji innowacyjnych i zindywidualizowanych rozwiązań do monitorowania wrażliwych na temperaturę towarów w przemyśle farmaceutycznym i medycznym, poinformowały o nawiązaniu współpracy w celu zapewnienia pełnej, kompleksowej przejrzystości kompletnej historii temperatury badanego produktu leczniczego (IMP).

„Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek logistyki łańcucha chłodniczego dla badań klinicznych zanotował wzrost o około 10%. W znacznym stopniu jest to związane z rosnącą liczbą preparatów biologicznych i przeciwciał monoklonalnych, które są poddawane badaniom. Dlatego też awarie łańcucha chłodniczego w badaniach klinicznych mają coraz większe znaczenie” – powiedział dr Harald van Weeren, kierownik segmentu badań klinicznych w firmie Berlinger.

Nasze przedsiębiorstwa doskonale rozumieją ryzyko związane z zarządzaniem IMP o kontrolowanej temperaturze, dlatego też skupiliśmy się na opracowaniu rozwiązania, które pomogłoby zmniejszyć ryzyko i wyeliminować podstawowe problemy. Do takich wyzwań należą: ograniczona transparentność i brak informacji, brak natychmiastowej, scentralizowanej widoczności, czasochłonne zarządzanie trasami i powolne podejmowanie decyzji, czasochłonna konsolidacja danych na potrzeby audytów, marnotrawstwo leków, zmiana harmonogramu wizyt pacjentów lub ich utrata.

Dzięki temu partnerstwu endpoint i Berlinger mogą zaoferować klientom sponsorującym w pełni zintegrowane rozwiązanie, które pozwoli im przez 25 dni ręcznie oceniać dane z monitoringu temperatury i błyskawicznie podejmować decyzje. To zdecydowanie obniża koszty do 7-cyfrowych wartości i poprawia bezpieczeństwo pacjentów, pozwalając na sprawne podejmowanie decyzji dzięki pełnej dostępności historii temperatury.

Zarówno sponsorzy, jak i placówki specjalizujące się w różnych obszarach mogą czerpać natychmiastowe korzyści z tej zaawansowanej integracji technologicznej:

• Edukacja: redukcja konieczności instruktażu dla użytkowników serwisu.

• Obsługa: redukcja czasu pracy administracji, ręcznej obsługi i związanego z tym ryzyka.

• Zarządzanie zmianami temperatury: zmniejszenie ryzyka dystrybucji leków narażonych na odchylenia temperatury.

• Pacjent: zmniejszenie liczby rezygnacji z wizyt u pacjentów i zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

• Audyt: wszystkie dane dotyczące temperatury dostępne w jednym systemie ułatwiającym ich przygotowanie.

• Leki: ograniczenie marnotrawstwa produktów do bada.

„Bezpieczeństwo pacjentów zawsze było dla endpoint najważniejszym celem. Ponieważ logistyka łańcucha chłodniczego staje się coraz ważniejsza ze względu na stale rosnącą liczbę badań, w których wykorzystuje się leki biologiczne, doskonale rozumiemy, jak istotne jest utrzymanie łańcucha przechowywania. Dzięki temu IMP nie wykracza poza ustalone zakresy temperatur dla danego produktu. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Berlinger przy integracji zapewniającej bezproblemowe rozwiązanie zarówno dla sponsora, jak i placówki” - powiedział Jeff Rubesin, starszy dyrektor ds. strategii produktu w endpoint Clinical.

endpoint

endpoint jest dostawcą technologii interaktywnych odpowiedzi (IRT®), który wspiera branżę nauk biologicznych. W ostatnim dziesięcioleciu ukierunkowany na potrzeby klienta zespół stale rozwijał swój pakiet rozwiązań, aby pomóc sponsorom osiągnąć sukces w badaniach klinicznych. Dynamiczne rozwiązanie IRT firmy pod nazwą PULSE ® do randomizacji i zarządzania pacjentami, zarządzania ośrodkami badań i dostawami leków, oraz DRIVE, najnowocześniejsze narzędzie do zarządzania dostawami w badaniach klinicznych, pozwoliły na maksymalne wykorzystanie łańcucha dostaw i ograniczenie kosztów operacyjnych oraz zapewnienie terminowego i dokładnego dawkowania dla pacjentów. endpoint ma siedzibę w San Francisco w stanie Kalifornia i liczne oddziały w USA, UE i Azji. www.endpointclinical.com

Berlinger

Berlinger jest tradycyjnym i niezależnym szwajcarskim przedsiębiorstwem rodzinnym, które specjalizuje się w produkcji innowacyjnych i dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązań do monitorowania towarów wrażliwych na temperaturę w przemyśle farmaceutycznym i medycznym, jak również w urządzeniach do kontroli dopingowej zapewniających bezpieczny transport i przechowywanie próbek moczu i krwi w branży sportowej.

Firma Berlinger, powstała w 1865 roku jako producent wyrobów tkackich, z biegiem lat rozwinęła swoją działalność i stała się wiodącym na świecie producentem urządzeń do kontroli dopingowej oraz należy do czołowej trójki liderów na rynku rozwiązań do monitorowania temperatury.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.berlinger.com/usa.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1654012/endpoint_Logo.jpg

Źródło: endpoint Clinical

KONTAKT:

Monica Holt

Kierownik ds. komunikacji marketingowej

endpoint Clinical

e-mail: mholt@endpointclinical.com

-

Barbara Hoefelmayr

Kierownik ds. marketingu

Berlinger

tel. +41 71 982 86 02

e-mail: barbara.hoefelmayr@berlinger.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.10.2021, 07:38
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ