Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Początek współpracy z cenionym i rozpoznawalnym na całym świecie biznesmenem został ogłoszony podczas konferencji prasowej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak przekonywał Patryk Gajda, prezes zarządu SuperLiga S.A., zaangażowanie nowego inwestora pomoże w realizacji ambitnej strategii rozwoju zawodowej ligi tenisa ziemnego w Polsce.
„SuperLIGA ma potencjał, aby stać się prestiżową i globalną marką, co pokazały dwie pierwsze edycje tej inicjatywy. Okazało się, że w niczym nie ustępujemy konkurencji, a nawet więcej: możemy się poszczycić unikalnymi na skalę światową sukcesami organizacyjnymi i contentowymi” - podkreślał Patryk Gajda.
LOTTO SupeLIGA to innowacyjny projekt w pełni zawodowej ligi tenisa ziemnego, której premierowa edycja wystartowała w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. Całoroczne rozgrywki prowadzą do wyłonienia czterech najlepszych zespołów (tzw. FINAL FOUR), rywalizujących o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W ostatnią niedzielę cenne trofeum zdobył zespół BKT Advantage Bielsko-Biała, a wicemistrzostwo wywalczył OSAVI Tennis Team Kalisz.
„Tenis doskonale współgra z biznesem, przynosząc wymierne korzyści obu stronom. Dzięki wsparciu takich osób jak Mykola będziemy mogli zwiększyć rozpoznawalność LOTTO SuperLIGI na arenie międzynarodowej, co będzie skutkować szybszym rozwojem marketingowym, ale również wyższym poziomem sportowym samych rozgrywek” - przekonywał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.
Jednym z głównych filarów SuperLIGI jest profesjonalizacja występujących w jej rozgrywkach klubów, w czym współpraca oraz doradztwo Mykoły Udianskyiego również będzie wyjatkowo cenne - przedsiębiorca zaangażowany był w organizację wielu międzynarodowych imprez sportowych, a także z sukcesami prowadził kilkadziesiąt kortów tenisowych w Charkowie przed rosyjską inwazją na Ukrainę.
Nowy partner LOTTO SuperLIGI od lat działa w branży cyfrowej oraz blockchain. Jest współzałożycielem firmy Prof-IT Blockchain Technology - jednego z pionierów na rynku rozwiązań typu blockchain. Za swoje osiągnięcia w rozwoju tej dziedziny został w 2022 roku nagrodzony w Cannes tytułem „Best Digital Currency Influencer 2022” podczas WIBA (ang. World Influencers and Bloggers) Awards. Mykoła jest współzałożycielem i właścicielem czterech giełd kryptowalut, znajdujących się w światowym TOP-100 według kapitalizacji rynkowej. To także jeden ze 100 najbogatszych Ukraińców według rankingu Forbes.
„Tenis to dla mnie przede wszystkim wspaniała inwestycja w rozwój nie tylko samej dyscypliny, ale uprawiających ją zawodników. Z mojego punktu widzenia szczególnie istotne jest to, że LOTTO SuperLIGA ma charakter otwarty, a w meczach i treningach biorą udział setki dzieciaków z mojej ojczyzny, które przez rosyjską inwazję nie mogą realizować swej pasji na ukraińskich kortach” - powiedział Mykoła Udianskyi.
LOTTO SuperLIGA to jednak nie tylko profesjonalne zawody, lecz także kompleksowa, atrakcyjna oferta skierowana do dzieci i młodzieży, łącząca aktywność sportową z edukacją i nawiązywaniem nowych kontaktów towarzyskich.
„Talent młodych zawodników rozwija się nie tylko dzięki treningom, ale również odpowiedniemu żywieniu, wsparciu psychologa, niekiedy pomocy finansowej. To wszystko stanowi olbrzymie pole do współpracy i przenikania się sportu oraz biznesu. A także jest kluczową kwestią w budowaniu potencjału polskich klubów tenisowych i poszukiwaniu kolejnych graczy na miarę Igi Świątek czy Huberta Hurkacza” - ocenił Patryk Gajda, prezes zarządu SuperLIGA S.A.
Sponsorem tytularnym rozgrywek SuperLIGI jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.12.2023, 11:48 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ