Newsletter

Zdrowie i styl życia

Idź na rekord. Wygraj z nadciśnieniem tętniczym

03.10.2022, 08:45aktualizacja: 03.10.2022, 08:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Servier Polska - Kampania Servier dla Serca (1/2)
Servier Polska - Kampania Servier dla Serca (1/2)
6 października 2022: próba ustanowienia Rekordu Guinnessa i Rekordu Polski w kategorii: NAJWIĘCEJ POMIARÓW CIŚNIENIA WYKONANYCH SAMODZIELNIE JEDNOCZEŚNIE.

6 października (czwartek) w Warszawie w klubie Stodoła (ul. Stefana Batorego 10) o godzinie 12:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno- edukacyjnej Servier dla Serca zostanie podjęta próba ustanowienia Rekordu Polski oraz Rekordu Guinnessa w kategorii NAJWIĘCEJ POMIARÓW CIŚNIENIA WYKONANYCH SAMODZIELNIE JEDNOCZEŚNIE. Każdy, kto ukończył 18 lat, może stać się uczestnikiem tego niecodziennego wyzwania. Niewymagana jest wcześniejsza rejestracja (wejście na miejsce wydarzenia od godziny 11:00).

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Gruszka, siatkarz, trener, rekordzista pod względem liczby meczów rozegranych w reprezentacji Polski, ambasador XIX edycji kampanii Servier dla Serca, który po raz kolejny zwraca uwagę na aspekt aktywności fizycznej podkreślając, że sport to nie tylko dobre samopoczucie i smukła sylwetka, ale przede wszystkim środek prewencyjny przed większością chorób - w tym przed nadciśnieniem tętniczym. Zachęca do wykonywania nawet tych najprostszych ćwiczeń, jak marsz czy spacery, bo naprawdę warto!

Dodatkowo, wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo - naczyniowego. Tego dnia, w godzinach 10:00-18:00, będzie możliwość skorzystania z następujących badań:

- pomiar ciśnienia tętniczego,
 
- pomiar stężenia cukru,

- pomiar cholesterolu (dobry, zły, trójglicerydy),

- pomiar wskaźnika BMI (masy ciała).

- W uzasadnionych przypadkach zapewniona zostaje konsultacji kardiologicznej oraz badania EKG serca.

Szczegółowe informacje:

www.dbajoserce.pl

https://www.facebook.com/dbajoserce

www.facebook.com/events/473792291334740?ref=newsfeed

Źródło informacji: Servier Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.10.2022, 08:45
Źródło informacji Servier Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii