Newsletter

Zdrowie i styl życia

Jeśli na łyżwy, to przed wiedeński Ratusz

18.01.2022, 10:00aktualizacja: 18.01.2022, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wiener Eistraum 2021 © Stadtwienmarketing Christian Jobst
Wiener Eistraum 2021 © Stadtwienmarketing Christian Jobst
27. edycja zimowej atrakcji austriackiej stolicy, „Wiedeńskiego marzenia na lodzie”, będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Miasto Wiedeń gwarantuje bezpieczny i spektakularny program ćwiczeń jazdy na łyżwach na świeżym powietrzu, również podczas drugiej pandemicznej zimy.

19 stycznia 2022 r. „Wiedeńskie marzenia na lodzie” rozpoczną swój 27. sezon. Przez 47 dni znów będzie można jeździć na łyżwach na wiedeńskim Rathausplatz - na wysokim poziomie, w niezwykłej scenerii i w bezpiecznym otoczeniu. W tym roku powierzchnia lodu będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Łącznie 9.500 m² będzie dostępnych dla czystej przyjemności jazdy na łyżwach. Dodatkowa platforma widokowa zaoferuje odwiedzającym fantastyczny widok na spektakularne oświetlenie i romantycznie wijące się ścieżki lodowe w parku Rathauspark. A dzięki nowemu systemowi biletowemu można uniknąć stania w kolejkach do kas. W tym roku każdy, kto kupi bilet online, może wejść na lód bez bezpośredniego kontaktu i zaoszczędzić 10 procent ceny. 

Burmistrz Wiednia, Michael Ludwig, cieszy się na rozpoczęcie sezonu i podkreśla, jak ważna jest możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

„Bardzo ważne jest dla mnie, aby nawet w tych trudnych czasach zaoferować mieszkańcom Wiednia bezpieczne przeżycia w mieście. Dlatego cieszę się, że >>Wiedeńskie marzenia na lodzie<< mogą odbyć się również w tym roku na Rathausplatz, w ścisłej zgodności ze środkami ochrony przeciwpandemicznej. W ten sposób wszyscy wiedeńczycy, którzy lubią jeździć na łyżwach, mogą bezpiecznie korzystać z ćwiczeń na świeżym powietrzu. Sport na lodzie nie tylko wspiera jakość życia w mieście, ale także zdrowie wiedeńczyków“. 

Ponadto miasto Wiedeń ponownie zaprasza wszystkie wiedeńskie przedszkola, szkoły i świetlice szkolne do bezpłatnej jazdy na łyżwach w tym sezonie. Promocja szkolna obowiązuje w dni nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.wienereistraum.com

Źródło informacji: Eurocomm-PR

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.01.2022, 10:00
Źródło informacji Eurocomm-PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.