Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego

11.12.2020, 15:08aktualizacja: 11.12.2020, 15:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych (1)
Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych (1)
10 grudnia 2020 r. odbyła się konferencja pt. "Modele opieki nad pacjentem w kryzysie psychicznym". Organizatorem konferencji była Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Zaginionych.

Podczas tegorocznej konferencji nasi goście mieli możliwość zapoznania się z różnymi modelami opieki nad osobami w kryzysie psychicznym. Omówiona została działalność Centrum Wsparcia i podsumowanie projektu.

Doktor Marek Balicki, kierownik Biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce przedstawił założenia i zasady funkcjonowania Programu Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego, a pani Anna Olearczuk omówiła rolę asystentów zdrowienia w powrocie do zdrowia psychicznego osób zmagających się z kryzysami. Nasi goście mieli także możliwość zapoznać się z prezentacją dr Piotra Gałeckiego, konsultanta krajowego ds. psychiatrii, na temat tego, czy osoby z zaburzeniami psychicznymi są grupą szczególnie zagrożoną w dobie pandemii.

Wyzwania w psychiatrii dzieci i młodzieży omówiła prof. dr hab. n. med. Agnieszka Gmitrowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Spotkanie zakończyło się konferencją prasową współrealizowaną z „Serwisem Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” na temat: „Wsparcia osób w kryzysie psychicznym w czasie pandemii”. Uczestnikami części prasowej byli prelegenci konferencji.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się wyłącznie w formule online.

Konferencja zorganizowana została w ramach realizacji zadania Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego zleconego przez Ministerstwo Zdrowia ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Źródło informacji: Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.12.2020, 15:08
Źródło informacji Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ