Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja prasowa pt. „Palenie i wapowanie wśród młodzieży szkolnej” - wyniki badania

28.02.2024, 13:00aktualizacja: 28.02.2024, 13:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 27.02.2024, godz. 14:00

Podczas konferencji prasowej pt. „Palenie i wapowanie wsród młodzieży szkolnej” zaprezentowano wyniki badania przeprowadzonego w szkołach, które obrazuje aktualny poziom świadomości oraz wzorce użytkowania produktów zawierających nikotynę wśród młodzieży.

Badanie zostało zrealizowane na przełomie grudnia 2023 i stycznia 2024 wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Szczecina.  Wyniki są alarmujące i  jednoznacznie wskazują, iż e-papierosy są obecnie najczęściej używanym produktem z nikotyną wśród uczniów.

Pomimo ograniczeń prawnych, większość niepełnoletnich uczniów nadal kupuje produkty z nikotyną osobiście w sklepach stacjonarnych. W 2023 r w Polsce sprzedano ok. 100 mln sztuk e-papierosów, z których niemal 90% sprowadzana jest z Chin i wprowadzana na rynek bez żadnych badań.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 28.02.2024, 13:00
Źródło informacji Fundacja dla Zdrowia Mózgu i Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii