Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja pt. „Europejski Tydzień Szczepień Profilaktyka w 2024 roku - CZAS na SZCZEPIENIA!”

22.04.2024, 16:04aktualizacja: 23.04.2024, 10:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Termin konferencji: 19.04.2024, godz. 10:00

Europejski Tydzień Szczepień to okazja do przedstawienia najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny w zakresie szeroko pojętej profilaktyki chorób zakaźnych oraz bezpieczeństwa i efektywności szczepień. Omówiona została technologia mRNA w kontekście jej zalet i ograniczeń, ze wskazaniem przeciwko którym chorobom wkrótce będzie wykorzystana (szczepionki skojarzone oraz szczepionki mRNA nowej generacji).

Podniesiona została też kwestia przyszłości profilaktyki przeciw Covid-19 oraz problem niewystarczającego zabezpieczania się Polaków przed grypą i krztuścem, a także meningokokami, zakażenie które charakteryzuje nagły i niebezpieczny, źle rokujący przebieg.

Eksperci przedstawili, jak aktualnie wygląda wyszczepialność w Polsce, zwrócili uwagę na różnice regionalne.

Źródło informacji: Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 22.04.2024, 16:04
Źródło informacji Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ