Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja pt. „Otyły jak Polak. Co dalej?”

16.11.2023, 10:25aktualizacja: 16.11.2023, 10:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin: 14.11.2023, godz. 10:00

  • Kiedy jest punkt krytyczny, gdy zaczyna się otyłość i jakie procesy wtedy dominują w ciele?
  • Jaka jest współczesna wiedza o chorobie otyłościowej?
  • Dlaczego jedni nie potrafią przytyć, a inni nie potrafią schudnąć?
  • Ogromnym problemem jest stygmatyzacja, a co za tym idzie wykluczenie osób otyłych z życia społecznego. To, niestety, jest bardzo kosztowne dla społeczeństwa. Po pierwsze trzeba leczyć powikłania otyłości, po drugie - pojawia się absencja w pracy. Szacuje się, że w krajach OECD otyłość pochłania ok. 3,3 proc. PKB! Osoby otyłe mają przeważnie niższy status społecznoekonomiczny.
  • Leków przeciwotyłościowych nie wolno stosować, by odchudzić się o kilka kilogramów, mimo to np. celebryci chudną na potęgę. Ktoś im te leki wypisuje. Czy jest jakiś pomysł, jak z tym walczyć?
  • W Polsce wykonuje się od 5000 do 6000 zabiegów bariatrycznych rocznie. Ale operacja nie załatwia sprawy. Trzeba poprawić nawyki żywieniowe, zmienić myślenie, ruszać się. Nie wszystkim pacjentom to się udaje. 
  • Czy w Polsce uda się zbudować system, który pozwoli na terapię otyłości, skoro cały czas można reklamować żywność przetworzoną?


Te i inne problemy związane z chorobą otyłościową zostały poruszone w czasie wydarzenia. 

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 16.11.2023, 10:25
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.