Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Turniej indywidualny rozpocznie się w poniedziałek o godz. 15:00 a zakończy finałem w piątek 25 marca o godz. 10:00
Kadra Polski składa się z 12 zawodników (8 w turnieju drużynowym). W jej skład wchodzą Robert Cybulski (MKB Lednik Miastko), Radosław Wróbel (KB Vol - Trick Kępno), Tymateusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), Aleksandra Goszczyńska (UKSB Milenium Warszawa), Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza), Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów), Aleksandra Felska (UKS Baranowo) Izabela Pajek (MKS Orlicz Suchedniów). W turnieju indywidualnym ekipę tę uzupełnią perspektywiczni młodzicy, ćwierćfinaliści Mistrzostw Europy U-15 w grze podwójnej: Bartosz Gałązka i Maciej Matusz (obaj LKS Technik Głubczyce) a w grze mieszanej Karolina Szubert (Matchpoint Ślęza) i Łukasz Cimosz (KS Chojnik Jelenia Góra). Według szkoleniowców każdy ćwierćfinał to będzie sukces, bo tam rozstrzygną się losy medalu. W kategorii do lat 17 trudno prorokować, zwłaszcza, że wielu dobrych graczy jest nierozstawionych.
Lubin już po raz drugi gości Mistrzostwa Europy. W ubiegłym roku gościł uczestników Mistrzostw Europy Juniorów, w przyszłym Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych. Federacja Europejska obdarza wielkim zaufaniem organizatorów widowiska - Stowarzyszenie "Sport-ART". Natomiast koordynator projektu Marek Zawadka, uważany jest przez środowisko za jednego z głównych kandydatów do objęcia funkcji prezesa Polskiego Związku Badmintona.
Relacja z turnieju prowadzona będzie na kanałach Youtube Badminton Lubin (wszystkie mecze Polaków) oraz Youtube Badminton Europe. Wyniki można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.03.2016, 13:22 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie "Sport-ART" |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei