Newsletter

Zdrowie i styl życia

Młodzieżowa piłka ręczna wraca do Kielc

06.10.2022, 11:23aktualizacja: 06.10.2022, 11:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Orły Sportu (1)
Fundacja Orły Sportu (1)
Po zeszłorocznym sukcesie, wielkim zaangażowaniu uczestników i wspaniałych emocjach, jakie towarzyszyły poprzedniej edycji projektu, Fundacja Orły Sportu wraca z projektem Ręczna na Orliku 2022. To sztandarowy projekt tej organizacji mający na celu promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie treningowe i poszukiwanie nowych talentów sportowych.

„Piłka ręczna to jedna z najbardziej emocjonujących i dynamicznych dyscyplin sportowych. Pragniemy aby młodzi ludzie mogli poszukiwać sportu dla siebie i doskonalić swój talent w wybranej dyscyplinie. Chcemy inspirować i dawać szansę na rozwój. Nasze wydarzenia to też szansa na niezwykłe spotkania z prawdziwymi gwiazdami i sportowymi idolami” - mówi prezes Fundacji Orły Sportu Rafał Wosik.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w nieco zmodyfikowanej formie w porównaniu z zeszłoroczną edycją. W ramach projektu blisko 200 dzieci z roczników 2010 i młodszych, reprezentujących 12 województw, zostanie zaproszonych na 3-dniowe wydarzenie do Kielc - stolicy piłki ręcznej.

Tu, w dniach 14-16.10.2022r. w Hali Legionów, spotka się 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców, by rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w kraju! Na uczestników czekają medale, puchary, sportowe gadżety i masa atrakcji przygotowana przez najlepszych animatorów i pasjonatów sportu w Polsce.

W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy. Na uczestników czeka masa aktywnych atrakcji i ciekawych spotkań. Tego dnia podczas oficjalnego otwarcia pojawią się gwiazdy sportu oraz politycy wspierający inicjatywy sportowe. Impreza rozpocznie się Wielką Lekcją WF-u z piłką ręczną. To idealna forma rozgrzewki i treningu przed rozgrywkami w kolejne dni, pełna zadań i ćwiczeń piłkarskich. Organizator przewidział masę atrakcji sprawnościowych i ciekawych urządzeń sportowych, dzięki którym można wpierać proces treningowy. Do tegorocznego wydarzenia, podobnie jak w zeszłym roku, dołączyła Polska Agencja Antydopingowa. W ramach akcji POLADA pojawi się ze swoim kamperem - mobilną stacją kontroli, gdzie będzie można poznać pracę tej organizacji od środka. Pracownicy POLADA przeprowadzą także szkolenie związane z czystym sportem i zasadami Fair Play, tak ważnymi zarówno w dorosłym, jak i dziecięcym sporcie.

Kolejne 2 dni imprezy to czas sportowej rywalizacji. Drużyny zmierzą się w uczciwej walce o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Wszystko będzie się odbywało pod okiem profesjonalnych sędziów i z intensywnym dopingiem fanów i miłośników piłki ręcznej.

„Największych emocji spodziewamy się w niedzielę podczas meczy finałowych. Najlepsze drużyny walczyć będą o puchary i sportowe nagrody. Ale najważniejsze jest dla nas, aby każdy z uczestników wrócił z niezwykłym doświadczeniem i chęcią do rozwoju swojego sportowego talentu” - podkreśla Rafał Wosik.

Już w przyszłym tygodniu Kielce staną się ponownie stolicą piłki ręcznej dla dzieci z całego kraju. Może wśród nich znajdują się przyszli reprezentanci Polski i najlepsi profesjonalni zawodnicy?

Zajrzyjcie do Hali Legionów Kielce 14-16.10.2022 i zobaczcie, jak rywalizują ze sobą najlepsi szczypiorniści w swojej grupie wiekowej.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Projekt Ręczna na Orliku jest finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.10.2022, 11:23
Źródło informacji Fundacja Orły Sportu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.