Newsletter

Zdrowie i styl życia

Moc atrakcji na Festiwalu Biegowym. Wydarzenie zbliża się wielkimi krokami

09.07.2024, 09:53aktualizacja: 09.07.2024, 10:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biuro Prasowe ISW/ Fot. Tomasz Szwajkowski
Biuro Prasowe ISW/ Fot. Tomasz Szwajkowski
Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegowy. Piętnasta edycja wydarzenia znów dostarczy pozytywnych emocji. Zabawa w Piwnicznej będzie fantastyczna, na Nakle znów całymi rodzinami spotkamy się w wielkim Miasteczku Biegowym, gdzie będzie się odbywał Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaków. O atrakcje zadbają również liczni partnerzy Festiwalu. Nikogo nie może tu więc zabraknąć.

Punkty serwisowe na Festiwalu Biegowym

Największe wyzwanie na Festiwalu, wśród pojedynczych dystansów, stanowią oczywiście Biegi 7 Dolin. Bez względu na to, jaki dystans ostatecznie wybierzecie, możecie mieć pewność, że na trasie nie zabraknie Wam niczego. Wszystko dzięki punktom serwisowym.

W biegu na 100 km przepaki zlokalizowane będą na 36 km, 62 km, 89 km. Co musicie o nich wiedzieć?

- Worki i naklejki na worki w pakiecie startowym,

- limit depozytu wynosi 3 kg na osobę,

- depozyty zwiezione z punktów kontrolnych, będzie można odbierać w Piwnicznej - Zdrój w miejscu wyznaczonym przez organizatora nie wcześniej niż 3h po limicie czasu danego punktu,

- depozyty nie odebrane do końca trwania imprezy zostaną zutylizowane,

- depozyty nie będą wysyłane drogą pocztową,

- organizator nie ponosi odpowiedzialności za zagubienie depozytu,

- zabrania się umieszczanie w depozytach pojemników szklanych.

Punkty żywnościowe będą natomiast na 21 km, 36 km, 50 km, 62 km, 74 km, 89 km. Na mecie można liczyć również na ciepły posiłek.

W biegu na 61 km przepaki będą na 36 km. Obowiązują te same zasady, co w przypadku „setki”. Punkty żywnioścowe, to z kolei 21 km, 36 km, 50 km. Z kolei w przypadku Górskiego Koral Maratonu pożywić będziecie się mogli na 19 km, 27 km i 31 km.

Koszulka Festiwalu Biegowego

Wzorem lat ubiegłych na festiwalu będziecie mogli kupić specjalną koszulkę premium. Wykonana jest z superlekkiego materiału sportowego o gramaturze 100 g/m2, dzięki czemu zapewnia najwyższy poziom oddychalności. Jest przyjemny w dotyku i przewiewny oraz produkowany w Polsce.

„Rekomendowane aktywności: bieganie (nawet w gorące dni), nordic walking, siłownia i fitness, jazda na rowerze i wszystkie sporty powodujące intensywne pocenie - informuje producent. To wspaniała pamiątka, którą po prostu trzeba mieć u siebie. Będzie Wam doskonale przypominała o Waszym tegorocznym starcie”.

W jaki sposób możecie ją nabyć? Osoby, które się jeszcze nie zarejestrowały będą mogły zaznaczyć koszulkę razem z rozmiarem przy rejestracji i dokonać opłaty za całość (biegi plus koszulka).

Z kolei ci, którzy są już zarejestrowani i dokonali opłaty, mogą kupić koszulkę wysyłając przelew na konto Fundacji Festiwal Biegów - PL28 1020 1097 0000 7902 0245 8578, podając w tytule imię i nazwisko oraz rozmiar koszulki, która kosztuje 69 zł. Po zaksięgowaniu wpłaty zamówienie będzie widoczne na koncie zawodnika (z reguły około 3-4 dni robocze od opłaty).

Punkty UTMB na Festiwalu Biegowym

Podczas festiwalu możecie zdobyć również punkty UTMB Index Races. Co to takiego? UTMB, a więc Ultra-Trail du Mont-Blanc, to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Festiwal odbywa się w Chamonix, a koronnym dystansem jest 170 km.

Organizacja UTMB ma swój system oceniania osiągnięć biegaczy - UTMB Performance Index. Tego typu indeks możemy dostać kończąc minimum jeden bieg UTMB World Series lub inny również punktowany w tej klasyfikacji. Ważne by odbywało się to w ciągu ostatnich dwóch lat. Wiąże się to również z przebiegnięciem jednego z dystansów - 20,50,100,170 km.

Za każdy bieg z serii „by UMTB”, które uda nam się ukończyć możemy otrzymać „running stone”, a więc biegający kamień. Klucz wygląda następująco: 20K - 1, 50K - 2, 100K - 3, 170K - 4. Każdy z nich odpowiada jednemu losowi do udziału w biegu w Chamonix. Rejestracja w systemie UTMB.

Nowości na Festiwalu Biegowym

Tegoroczny festiwal będzie się nieco różnił od edycji ubiegłorocznej. Jakie są największe zmiany? Zapytaliśmy o to Marka Tokarczyka, dyrektora sportowego wydarzenia.

„Przede wszystkim zmieniony jest przebieg Koral Maratonu. W tym roku nie będzie biegiem ulicznym, ale górskim na dystansie 42 km” - wyjaśnia dyrektor. Jak dodaje, nie będzie również dystansu 15 km. Zamiast niego pojawi się bieg na 7 km.

„Iron Run, aby wyszła odpowiednia ilość kilometrów, pobiegnie na dystansie 14 km. Zawodnicy, którzy będą w nim startować dwukrotnie pokonają zatem trasę 7 km” - dodaje Marek Tokarczyk.

„Pozostałe konkurencję będą się odbywały na tych samych zasadach i trasach, jak przed rokiem. W tym zakresie nic się nie zmienia. Niezmienny jest również dobry klimat, atmosfera i świetna sportowa zabawa przez trzy dni” - tłumaczy dyrektor.

Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym

Tradycją jest, że na zakończenie imprezy losowany jest szczęśliwiec, który wygrywa samochód ufundowany przez firmę Koral. Nie inaczej będzie również tym razem. Znowu ktoś wyjedzie z Piwnicznej nowiutkim pojazdem.

W tym roku do wygrania będzie Toyota Aygo X. To 5-drzwiowy pojazd wyprodukowany w 2024 roku. Jest warty blisko 71 tysięcy złotych. Wyposażony jest w wiele różnego rodzaju udogodnień m.in. system wspomagający pokonywanie podjazdów czy system wykrywania zmęczenia kierowcy. Podróżowanie nim będzie bez wątpienia wielką przyjemnością.

Co zrobić, aby dać sobie szansę wygrania samochodu? Wystarczy ukończyć jeden z tych dystansów:

- Iron Run

- Bieg 7 Dolin 100 km

- Bieg 7 Dolin 61 km

- Bieg 7 Dolin Górski Koral Maraton

- Bieg Górski 23 km

- Półmaraton

- Bieg Górski 11 km

- Mistrzostwa Doliny Popradu w Nordic Walking 11 km

- Sądecka Dycha po rekord

W ubiegłym roku kluczyki powędrowały do Anny Basiagi. „Nie wierzę, no po prostu nie wierzę” - mówiła, kiedy usłyszała swoje nazwisko. Biegła na dystansie dziesięciu kilometrów. Dodajmy, że szczęście było jej pisane dzięki „Sądeczaninowi”.

„To właśnie w waszym serwisie przeczytałam o Festiwalu Biegowym. Postanowiłam wystartować. Mam samochód, ale już nie nowy. Więc przyda się drugi” - dodawała.

Przypominamy, że zapisy na Festiwal cały czas trwają. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Warto zrobić to właśnie teraz. Tylko do końca czerwca obowiązuje niższy próg cenowy. Do zobaczenia w Piwnicznej.

(Fot.: Dominika Rakszewska, Tomasz Szwajkowski, Zwiedzanie Przez Bieganie/ Festiwal Biegowy)

Źródło informacji: Biuro Prasowe ISW

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.07.2024, 09:53
Źródło informacji Biuro Prasowe ISW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ