Newsletter

Zdrowie i styl życia

MSiT: Inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Sportu (komunikat)

05.03.2020, 17:31aktualizacja: 05.03.2020, 17:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSiT informuje:

5 marca 2020 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pod przewodnictwem Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Sportu.

- Dziękuję Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia do Społecznej Rady Sportu oraz za to, że zechcieliście się Państwo podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała podczas powitania Minister Sportu. – Zaprosiłam do tego wyjątkowego gremium także osoby, które na co dzień działają w obszarze sportu osób z niepełnosprawnościami, w tym także osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uważam, że sport jest jeden, dlatego będziemy wspólnie pracować na rzecz jego rozwoju– dodała.

- Idea powołania Społecznej Rady Sportu jest bardzo dobra. Pani Minister w ramach Rady może powoływać zespoły ekspertów, które pomogą wypracować często zdroworozsądkowe rozwiązania, korzystne dla polskiego sportu – powiedział Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, członek Społecznej Rady Sportu. Potencjał Rady jest duży, Pani Minister powinna z niego korzystać – dodał prezes PZN.

Na początku spotkania członkowie Rady otrzymali akty powołania, następnie Alojzy Nowak został wybrany przewodniczącym, a Paulina Malinowska - Kowalczyk i Ryszard Stadniuk wiceprzewodniczącymi. Następnie dr Jerzy Skucha z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, przedstawił informację dotyczącą przygotowań do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa i wystąpieniem przypadku w Polsce, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przekazała członkom rady informację na ten temat, a także poprosiła o przedstawienie stanowiska przez dr Jarosława Krzywańskiego z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. O zapowiadanym i planowanym audycie polskiego sportu mówiła Joanna Żukowska-Easton, Dyrektor Biura Ministra. - Audyt pomoże nam zdiagnozować obecną sytuację, zamknąć i rozliczyć cykl olimpijski po Igrzyskach w Tokio, a także lepiej przygotować się do rozpoczęcia prac nad nowym dokumentem strategicznym, który będzie przygotowywany na kolejne lata przez ministerstwo – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. Na postawione w agendzie spotkania pytanie: Sport czy nie sport? - w kontekście e-sportu- odpowiadali, Paweł Witkowski Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego oraz Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Prawnego. Informację na temat sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także o aktywności sportowców po zakończeniu kariery sportowej przedstawił Paweł Witkowski, zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego.

Społeczna Rada Sportu to organ doradczy, w skład której wchodzą przedstawiciele polskiego sportu m.in. zawodnicy, trenerzy, nauczyciele akademiccy, prawnicy, a także osoby reprezentujące wojsko, PFRON, PKPAR i wiele innych instytucji współpracujących na co dzień z Ministerstwem Sportu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.03.2020, 17:31
Źródło informacji MSiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ