Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSiT informuje:
5 marca 2020 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pod przewodnictwem Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Sportu.
- Dziękuję Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia do Społecznej Rady Sportu oraz za to, że zechcieliście się Państwo podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała podczas powitania Minister Sportu. – Zaprosiłam do tego wyjątkowego gremium także osoby, które na co dzień działają w obszarze sportu osób z niepełnosprawnościami, w tym także osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uważam, że sport jest jeden, dlatego będziemy wspólnie pracować na rzecz jego rozwoju– dodała.
- Idea powołania Społecznej Rady Sportu jest bardzo dobra. Pani Minister w ramach Rady może powoływać zespoły ekspertów, które pomogą wypracować często zdroworozsądkowe rozwiązania, korzystne dla polskiego sportu – powiedział Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, członek Społecznej Rady Sportu. Potencjał Rady jest duży, Pani Minister powinna z niego korzystać – dodał prezes PZN.
Na początku spotkania członkowie Rady otrzymali akty powołania, następnie Alojzy Nowak został wybrany przewodniczącym, a Paulina Malinowska - Kowalczyk i Ryszard Stadniuk wiceprzewodniczącymi. Następnie dr Jerzy Skucha z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, przedstawił informację dotyczącą przygotowań do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa i wystąpieniem przypadku w Polsce, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przekazała członkom rady informację na ten temat, a także poprosiła o przedstawienie stanowiska przez dr Jarosława Krzywańskiego z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. O zapowiadanym i planowanym audycie polskiego sportu mówiła Joanna Żukowska-Easton, Dyrektor Biura Ministra. - Audyt pomoże nam zdiagnozować obecną sytuację, zamknąć i rozliczyć cykl olimpijski po Igrzyskach w Tokio, a także lepiej przygotować się do rozpoczęcia prac nad nowym dokumentem strategicznym, który będzie przygotowywany na kolejne lata przez ministerstwo – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. Na postawione w agendzie spotkania pytanie: Sport czy nie sport? - w kontekście e-sportu- odpowiadali, Paweł Witkowski Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego oraz Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Prawnego. Informację na temat sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także o aktywności sportowców po zakończeniu kariery sportowej przedstawił Paweł Witkowski, zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego.
Społeczna Rada Sportu to organ doradczy, w skład której wchodzą przedstawiciele polskiego sportu m.in. zawodnicy, trenerzy, nauczyciele akademiccy, prawnicy, a także osoby reprezentujące wojsko, PFRON, PKPAR i wiele innych instytucji współpracujących na co dzień z Ministerstwem Sportu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mom/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.03.2020, 17:31 |
Źródło informacji | MSiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
A refreshing symphony with PGI Syracuse Lemon
- 25.07.2025, 15:48
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: GlobeNewswire
-
Image
5 zasad postu przerywanego
Post przerywany stał się jedną z najskuteczniejszych i najczęściej wybieranych metod poprawy zdrowia, wspierania procesu odchudzania oraz kontroli masy ciała. Ta starożytna praktyka, którą współczesna nauka potwierdziła swoimi badaniami, oferuje nie tylko możliwość redukcji wagi, ale także szereg korzyści metabolicznych i zdrowotnych. BeKeto od lat specjalizuje się w edukacji na temat diety ketogenicznej i wszystkich towarzyszących jej zagadnień żywieniowych. Jednym z popularniejszych z nich bezdyskusyjnie jest intermittent fasting, czyli post przerywany - jak wdrożyć go w życie? Specjaliści BeKeto przedstawiają 5 najważniejszych zasad wdrożenia postu przerywanego w życie.- 24.07.2025, 12:30
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: BeKeto
-
Image
Męska stylizacja na nowo - BaByliss prezentuje trymer X-BLADE
Lato to moment, w którym wielu mężczyzn odświeża swój wygląd. Zmienia garderobę, fryzurę, a często też podejście do pielęgnacji. To właśnie teraz na rynku debiutuje X-BLADE od BaByliss - trymer zaprojektowany z myślą o tych, którzy cenią precyzję, mobilność i nowoczesny styl.- 22.07.2025, 09:51
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: BaByliss
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ