Newsletter

Zdrowie i styl życia

Nowa edycja konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra 2021

09.11.2020, 08:30aktualizacja: 09.11.2020, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Servier Polska/„Kryształowe Pióra” - logo
Servier Polska/„Kryształowe Pióra” - logo

Rozpoczęła się kolejna, już XV jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy „Kryształowe Pióra”, w którym nagrody przyznawane są za osiągnięcia dziennikarskie w promowaniu profilaktyki oraz edukacji zdrowotnej Polaków w zakresie chorób serca, cukrzycy, depresji oraz chorób nowotworowych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2021 roku. Prace można zgłaszać w czterech kategoriach:

· „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie”,

· „Choroby serca - rosnące zagrożenie”;

· „Depresja - przełamać tabu”,

· „Cukrzyca - wygrać z postępem choroby”.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy dziennikarze mediów ogólnodostępnych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 marca 2020 roku, a 28 lutego 2021 roku.

Głównym celem konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca (zarówno typu 1, jak i typu 2), depresja oraz choroby nowotworowe. Wyróżnieni mają zostać dziennikarze, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, a także lepszego zrozumienia zalet płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało czterech dziennikarzy w czterech kategoriach. Jury przyznało także 16 wyróżnień. Liczba zgłaszanych prac osiągnęła aż 156 materiałów.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy firmy Servier Polska.

Zgłoszenia

Zgłoszenie konkursowe wraz z kompletem materiałów można wysłać:

· poprzez formularz zgłoszeniowy on-line, dostępny na stronie konkursu www.krysztalowepiora.pl;

· poprzez e-mail, na adres biuro@krysztalowepiora.pl.

Formularze do pobrania oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie konkursu www.krysztalowepiora.pl.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania swoich prac.

KONTAKT:

Biuro Konkursu Kryształowe Pióra

e-mail: biuro@krysztalowepiora.pl

tel. 664 118 134

Źródło informacji: Servier Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.11.2020, 08:30
Źródło informacji Servier Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii