Newsletter

Zdrowie i styl życia

Odsłonięcie muralu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

27.10.2023, 13:10aktualizacja: 27.10.2023, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (1)
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (1)
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz burmistrz Grzegorz Pietruczuk wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany 27 października 2023 r. o godzinie 13:00 uroczyście odsłonili mural autorstwa Wojciecha Brewki upamiętniający 25-lecie działalności Fundacji. Dzieło powstało na elewacji budynku mieszczącego się przy ul. Stefana Żeromskiego 19 w Warszawie.

Projekt stworzony przez artystę niesie przesłanie społeczne o tolerancji, akceptacji oraz potrzebie niesienia pomocy. Doskonale podkreśla misję Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która od samego początku działa na warszawskich Bielanach. 

Wojciech Brewka na muralu umieścił pluszowe zwierzęta, które nie są zwyczajne. Maskotki symbolizują dzieci z niepełnosprawnościami. Są inne, nieidealne, jedyne w swoim rodzaju. Każda inność sprawia, że jest się wyjątkowym. Obecna na ilustracji gąsienica stanowi metaforę Fundacji, zebrała na swoich barkach dzieci z całej Polski, ale nie mogłaby tego robić bez udziału reszty społeczeństwa i darczyńców. Maskotki na muralu tworzą istną piramidę postaci, które wzajemnie się wspierają i tworzą jedną wspólnotę.

Wśród przedstawionych pluszaków nie zabrakło Myszki Norki, znanej podopiecznym fundacyjnej maskotki, która odwiedza małych pacjentów w należących do Fundacji Ośrodkach Rehabilitacji oraz podczas prowadzonych przez Klub Myszki Norki szkółek sportowych. Dodaje im otuchy, integruje i edukuje.

Powstanie muralu wieńczy ćwierćwiecze działalności Fundacji. Przez lata do organizacji pożytku publicznego dołączyło 43 tysiące dzieci, powstały 3 ośrodki rehabilitacji AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS, w których podopieczni Fundacji z całej Polski mogą korzystać ze specjalistycznych terapii i opieki.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” tym kolorowym i radosnym dziełem niosącym przesłanie o tolerancji, potrzebie różnorodności i wzajemnego wsparcia rozpoczyna kolejny rozdział swojej działalności. 

O artyście Wojciechu Brewce

Miał zostać prawnikiem, lecz wybrał pasję malarską. Malarz kolorysta, artysta street art, twórca wielkopowierzchniowych murali, współwłaściciel galerii officyna art & design, pomysłodawca i producent Festiwalu Przenikania, warszawski marszand. Dekonstruując portret, alegorię, jak i animalistykę jako gatunek malarstwa, na kontrastowych tłach umieszcza m.in. wizerunki zwierząt w zaskakującym, kampowym, ironicznym, często społecznym kontekście.

O Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest jedną z największych organizacji świadczących pomoc w naszym kraju. Jej misją jest ratowanie życia i przywracanie zdrowia dzieciom chorym i z niepełnosprawnościami. Wspiera je w codziennym funkcjonowaniu, a także pomaga w rehabilitacji, leczeniu i edukacji. Fundacja działa od 1998 roku i zrzesza dziesiątki tysięcy podopiecznych z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców. Prowadzi dla podopiecznych trzy Ośrodki Rehabilitacji w Warszawie - AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS. W Fundacji działa Klub Myszki Norki, który integruje dzieci zdrowe i dzieci z niepełnosprawnościami. 

Link do filmu o muralu: https://www.youtube.com/watch?v=nb8_19k5yfI 

KONTAKT 

Agnieszka Olszewska

rzecznik prasowy

tel. 600 315 110

e-mail: rzecznik@dzieciom.pl 

Źródło informacji: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.10.2023, 13:10
Źródło informacji Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii