Newsletter

Zdrowie i styl życia

Onkobieg wraca do Warszawy. Dołącz do biegu przy Narodowym Instytucie Onkologii i wesprzyj osoby dotknięte rakiem

30.05.2022, 09:43aktualizacja: 30.05.2022, 09:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma (1)
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma (1)
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na jubileuszowy bieg dla zdrowia, czyli „15. Onkobieg - Razem po zdrowie!”.

„>>Onkobieg - Razem po zdrowie!<< to bieg, który nieprzerwanie od 15 lat tworzymy z myślą o ludziach, z którymi łączą nas podobne doświadczenia - pacjentach onkologicznych. Wiedząc, z jakimi trudnościami mierzą się każdego dnia, w tak symboliczny sposób chcemy wyrazić swoją solidarność z nimi i uznanie dla ich siły oraz trudu, jaki wkładają w to, aby codziennie móc sięgać po swoje marzenia” - mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. To także okazja do tego, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na temat chorób nowotworowych i profilaktykę przeciwnowotworową. „Chcemy uwrażliwiać i uświadamiać społeczeństwo, a także pokazać wszystkim, że pomagając innym, możemy także pomóc sobie’’ - dodaje.

Onkobieg wraca pod Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie, ale nadal będzie można pobiec w biegu wirtualnym.

„Z radością wracamy do formuły biegu stacjonarnego, aby spotkać się 11 września 2022 r. przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Wszyscy o godzinie 11:00 staniemy na starcie i pobiegniemy wyznaczoną trasą, by tłumnie dać wyraz jedności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych. Osobom, które nie będą mogły wziąć udziału w biegu w Warszawie, pozostawiamy opcję udziału w biegu wirtualnym. To już znana wielu uczestnikom forma z poprzednich lat’’ - wspomina Szymon Bubiłek, organizator i członek zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl i potrwa do 10 lipca 2022 r. lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 11 września - bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11:00 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00-12:00.

Kolejny raz całe wydarzenie transmitowane będzie na żywo ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi - lekarzami, pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki. Onkobieg to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy Stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 14 lat Stowarzyszenie wsparło ponad 300 pacjentów i ich bliskich.

Organizatorzy opublikują także raport dotyczący profilaktyki Polek i Polaków.

„Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszą rolę w zapobieganiu chorobie nowotworowej odgrywa profilaktyka. Nasze złe nawyki względem organizmu, a także rezygnacja z badań diagnostycznych przyczyniają się do powstawania nowotworu. Przygotowujemy raport o zdrowiu, który opublikujemy w trakcie naszej kampanii Onkobiegowej. Tą publikacją chcemy pokazać, że bardzo zależy nam na zdrowiu społeczeństwa oraz to, że każda osoba ma wpływ na swoje zdrowie” - mówi Ewa Styś ze Stowarzyszenia Sarcoma.

Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają wieloletni Onkobiegacze, przyjaciele - wszyscy, którzy w sposób pośredni lub bezpośredni doświadczyli choroby nowotworowej. To wszyscy Ci, którzy każdego roku, tworząc to wydarzenie, tworzą je z myślą o kimś.

Jeśli masz dobrą formę - możesz biec, jeśli mniejszą - krok spacerowy czy marsz też jest mile widziany. Uprawiasz „nordic walking”? - spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami biegu są też osoby z niepełnosprawnościami poruszające się np. o kulach czy wózku, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – „Razem po zdrowie!”.

Wszelkie pytania dotyczące „Onkobiegu - Razem po zdrowie!” można kierować do organizatorów:

• Kamila Doleckiego

e-mail: kamil.dolecki@sarcoma.pl 

tel.: 608 335 326

• Szymona Bubiłka

e-mail: szymon.bubilek@sarcoma.pl 

tel.: 508 147 186

15. „Onkobieg Razem po zdrowie!” wsparli:

Patronat honorowy: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy;

Partnerzy misyjni: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Psychoonkologii, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST, Sarcoma Patients EuroNet, Akademia Czerniaka, Fundacja ANIKAR, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Stowarzyszenie „AMAZONKI” Warszawa Centrum, Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec;

Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Bristol-Myers Squibb, Garden - Space Sp. z o.o., Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Pierre Fabre Polska, M&M Consulting, Bohema House Teatr Ekologiczny, Bohema Dance Ekologiczna Szkoła Tańca, Project Zero Waste Sp. z o.o., Sanofi - Aventis sp. z o.o., Sidnet Solutions Sp. z o. o., Swedish Orphan Biovitrum Sp. z o.o, Nashi Art., Novartis Poland Sp. z o. o., Only Only, Medicart healthcare Sp. z o.o., Euromed Medical Solution Sp. z o.o., LOOS Centrum Sp. z o.o., Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „RAWAG” Sp. z o.o., LiveU, Future Gate Sp. z o.o., Brand24, DPD Polska Sp. z.o.o, Uzdrowiska Kłodzie S.A., Staropolanka;

Patronat medialny: Radio ESKA, Głos Pacjenta Onkologicznego, portal onkologiczny zwrotnikraka.pl, portal CowZdrowiu.pl, czasopismo „Służba Zdrowia”, haloursynow.pl, Wydawnictwo Termedia

Źródło informacji: Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.05.2022, 09:43
Źródło informacji Stowarzyszenie Sarcoma
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii