Newsletter

Zdrowie i styl życia

Oświadczenie producentów i przedsiębiorców z branży EIN

13.03.2024, 11:10aktualizacja: 13.03.2024, 11:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Unsplash
Unsplash
W odpowiedzi na ostatnie doniesienia, dotyczące problemu używania jednorazowych papierosów elektronicznych przez osoby nieletnie, jako polscy niezależni producenci i przedsiębiorcy z branży EIN, wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec sprzedaży nieletnim jakichkolwiek wyrobów nikotynowych, w tym zarówno „jednorazówek”, jak i podgrzewaczy, czy saszetek nikotynowych.

Alternatywne wyroby nikotynowe stanowią przede wszystkim alternatywę dla tradycyjnych papierosów i są one skierowane wyłącznie do pełnoletnich konsumentów wyrobów tytoniowych. Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że wyżej wymienione produkty nie były i nigdy nie będą dystrybuowane przez nas wśród osób nieletnich, ani też kierowane do osób pełnoletnich, które wcześniej nie używały nikotyny.

Jako polskie małe i średnie przedsiębiorstwa działające legalnie w ramach branży regulowanej, ale także jako rodzice, jesteśmy głęboko zaniepokojeni narastającym problemem używania jednorazowych elektronicznych inhalatorów nikotyny przez młodzież i wyrażamy gotowość do współpracy z rządem, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi w celu skutecznego ograniczenia dostępu do tych produktów.

Przy tym chcemy zdecydowanie zaznaczyć, że ww. problem dotyczy nie tyle legalnych punktów sprzedaży, ile przede wszystkim tzw. szarej strefy. Z naszych informacji wynika, że znacząca część ww. produktów trafia w ręce nieletnich właśnie za pośrednictwem nielegalnej dystrybucji, nieobjętej jakąkolwiek kontrolą czy podatkiem akcyzowym.

Jednocześnie pragniemy wyrazić nasze ubolewanie z powodu wielu nieprawdziwych informacji dotyczących naszej branży, które krążą w mediach przy okazji niezwykle ważnej dyskusji na temat dostępu osób niepełnoletnich do wyrobów nikotynowych. Uważamy, że nieścisłości i dezinformacje nie przysłużą się ani sprawie, ani konsumentom, a jedynie poszczególnym grupom interesów.

Do czasu wprowadzenia odpowiednich zmian legislacyjnych, apelujemy do wszystkich przedsiębiorców, w tym sprzedawców detalicznych, o wzmożenie odpowiedzialnych działań mających na celu zapobieżenie sprzedaży e-papierosów jednorazowych nieletnim oraz wspieranie inicjatyw mających na celu ochronę młodzieży przed szkodliwymi skutkami używania produktów nikotynowych.

Fusion Labs, CK Complex, Manso, VAPE TECH POLAND, SOFLY, U Waperów, Bolt Dominika Bartocha, King Vape, VapeOn, Cloud Heaven, Cloud Club, Vapers Lokalnie, Captain Smoke, Chmurka Vape Shop, Cig4You, Under Clouds, Lavo Labs, Bomami, Diamond Vape, Waper.

Źródło informacji: Fusion Labs

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.03.2024, 11:10
Źródło informacji Fusion Labs
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii