Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rzesza zwolenników padla wciąż rośnie. Do jej grona zalicza się wiele sportowych gwiazd, m.in. Novak Djoković, Maria Sharapova, Juan Carlos Ferrero, a w Polsce: Agnieszka Radwańska, Alicja Rosolska i Zbigniew Boniek.
„Mistrzostwa Europy i udział Mariusza Fyrstenberga w reprezentacji kraju to pierwszy krok do budowania kadry narodowej oraz całego programu szkoleń i jestem pewien, że od tej chwili będziemy obserwować szybki rozwój tego sportu w naszym kraju” - mówi Marcin Potrzebowski, prezes PFP.
Padel powstał w latach 60. w Meksyku. Jego zasady i punktacja są zbliżone do tenisa, ale jest to sport mniej wymagający kondycyjnie i z powodzeniem może go uprawiać każdy.
Jednocześnie rosnący poziom turniejów oraz olimpijskie ambicje padla świadczą o profesjonalizacji tego sportu, a powołanie reprezentacji jest tego najlepszym potwierdzeniem. Drużyna wystąpi w strojach przygotowanych we współpracy z firmą Decathlon.
„Jesteśmy dumni, że to nasze stroje wybrali zawodnicy. Jako propagator padla w Polsce, skupiamy się na zagwarantowaniu kompleksowej oferty dopasowanej do potrzeb amatorów, ale też zawodowców oraz zapewnieniu niezbędnego zaplecza do jego uprawiania, udostępniając bezpłatnie kort” - mówi Paweł Krawczyk, dyrektor handlowy, Decathlon Polska.
Międzynarodowa Federacja Padla zrzesza 31 federacji narodowych, m.in Polską Federację Padla, która została zarejestrowana 5 lat temu i działa non profit, promując tę dyscyplinę w całym kraju.
„Zorganizowaliśmy już kilkanaście turniejów. We współpracy z lokalnymi klubami sportowymi zbudowaliśmy infrastrukturę w kilku miastach. Ten rok chcielibyśmy zamknąć liczbą 15 miejsc do gry w padla, w tym 5 kortów krytych. Ponadto wyszkoliliśmy kilkunastu trenerów i posiadamy bazę kilkudziesięciu zawodników. Ostatni turniej w ramach Polish Padel Tour, zgromadził 21 par” - mówi Piotr Kozłowski, wiceprezes PFP
Mistrzostwa Europy w Padlu w Portugalii rozpoczną się 13 listopada.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.08.2017, 11:47 |
Źródło informacji | Polska Federacja Padla |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ