Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Disc golf jest dyscypliną znaną w Polsce głównie dzięki wirtualnej grze na konsolę. Jest formą aktywności łączącą pokolenia oraz dyscypliną bezpieczną dla seniorów. Wystarczy jeden dysk, by rozpocząć przygodę. Zasady gry zaczerpnięte są z klasycznego golfa a rozgrywka na poziomie amatorskim przypomina spacer w dobrym towarzystwie. Profesjonaliści są zaś skupieni na taktyce i wykorzystują różne techniki rzutów, w grze korzystają z zestawu kilkunastu dysków.
Od kilku lat rzucanie dyskiem do celu promują pasjonaci tego sportu, organizacje NGO i nieformalne grupy graczy. Wśród kilku obiektów jakimi możemy się pochwalić w naszym kraju warto odwiedzić malowniczy Zieleniec DiscGolfPark - najwyżej położone, 10-dołkowe pole usytuowane na zboczach Gór Orlickich. Najstarsze publiczne pole ma Park Śląski. W Warszawie grupa graczy z klubu Disc Golf Warszawa ufundowała i zamontowała 6 koszy na terenie Stadionu Syrenki. Pola powstają także w ramach budżetów partycypacyjnych.
W ubiegłym roku po raz pierwszy w Polsce rozegrano w Zieleńcu międzynarodowy turniej, zaś w b.r. turniejów ratingowych było już kilka. Liczba polskich graczy zarejestrowanych w PDGA wzrosła do 36. Nie jest to wiele, ale przez ostatnie dwa lata liczba graczy wzrasta w tempie 300%. Prym w Europie wiedzie Finlandia, gdzie rocznie rozgrywanych jest ponad 140 turniejów PDGA, liczba zrzeszonych graczy wynosi ponad 1400 osób. Amatorów i grających rodzin są tam dziesiątki tysięcy, a sprzęt do gry można znaleźć w wielu sklepach sportowych. Jest to także kraj o największej liczbie pól w Europie - obecnie jest ich 544.
Więcej na: www.discgolfpoland.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.08.2016, 13:16 |
Źródło informacji | Disc Golf Poland |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei