Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Alarmujące wyniki badań sprawiły, że Program Mikro Granty został bardzo dynamicznie wprowadzony w życie. Dzięki temu, że pracował nad nim sztab doświadczonych ludzi możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że cały proces działa bez zarzutów. Obecnie, po kilku miesiącach wytężonej pracy, przeszliśmy do najważniejszego etapu programu – realizacji projektów. Nasz zespół koncentruje się obecnie na koordynacji wydarzeń, kontrolach realizacji oraz przygotowaniu beneficjentów do rozliczenia projektów” – mówi prezes Fundacji Orły Sportu – operatora krajowego programu, Rafał Wosik.
Na realizację projektów w ramach Mikro Grantów Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 46 977 tys. zł. To rekordowa kwota pozwalająca na realizację zadań na skalę, jaka dotychczas nie była prowadzona w środowisku sportowym. Łącznie 3652 różnych inicjatyw otrzyma rządowe wsparcie. Realizację działań można było rozpocząć już z początkiem lipca, jednak to właśnie wczesna jesień obfituje w największą liczbę wydarzeń. W ramach programu organizacje sportowe otrzymały środki na przeprowadzenie bezpłatnych wydarzeń sportowych, zajęć, konkursów, eventów oraz innych działań promujących aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.
„Najbardziej cieszy nas fakt ogromnego zaangażowania i różnorodności dyscyplin oraz pomysłów jakie są realizowane w ramach Mikro Grantów – podkreśla Rafał Wosik. – Z dumą i radością obserwujemy social media gdzie pojawiają się zdjęcia z eventów. To imprezy pełne uśmiechu i świetnej sportowej zabawy, ale też rywalizacji i niezwykłych spotkań. W ramach Mikro Grantów odbywają się zawody pływackie, szachowe czy strzeleckie. Obyły się też spotkania szermiercze, lekcje tenisa i spływy kajakowe. Były biegi na orientację, survival, różnorodne sporty walk i ekstremalna jazda na rowerach. Poza tym wszędzie trwają zajęcia piłkarskie, siatkarskie, gimnastyczne czy lekkoatletyczne. Takiej ilości sportu dostępnej dla dzieci i młodzieży jeszcze nie było”.
Cieszy przede wszystkim fakt, że środki budżetowe zostały przyznane głównie mniejszym organizacjom, które lokalnie budują bazę sportową. To właśnie one daję możliwość dostępu do sportu i różnych form aktywności dzieciom i młodzieży z mniejszych miejscowości czy wsi.
Zainteresowanie i efekty działania Mikro Grantów zmotywowały Ministerstwo Sportu i Turystyki do uruchomienia drugiej edycji programu. Nabór został już zakończony więc już wkrótce na stadionach i obiektach sportowych możemy spodziewać się kolejnych wydarzeń. Więcej informacji oraz mapa z dokładnymi danymi dotyczącymi wydarzeń realizowanych w ramach Mikro Grantów znajduje się na stronie Operatora: www.mikrograntysportowe.pl
Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.10.2023, 11:27 |
Źródło informacji | Fundacja Orły Sportu |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei