Newsletter

Zdrowie i styl życia

Sięgnięcie dna jako szansa na zmierzenie się z problemem uzależnienia

22.01.2021, 08:00aktualizacja: 22.01.2021, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Osoba uzależniona tkwi w mechanizmie zaprzeczania i iluzji, że problemy, które ją spotykają, nie są związane z nadużywaniem jakiejś substancji czy szkodliwym nawykiem. Bardzo często dopiero dramatyczne wydarzenie powstałe wskutek uzależnienia, np. spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, pozwala jej na konfrontację z prawdą.

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień Paweł Walendziak z kliniki Patromed w Łodzi mówi, że na takie wydarzenie czy też sumę wydarzeń, używa się pojęcia „dno”. Jego zdaniem jest stan krytyczny dla pacjenta. Jednocześnie jest to stan, który niesie nadzieję, bo uzależniony może podjąć decyzję o terapii. Ta zaś jest jedyną szansą na zmianę życia uzależnionego.

jw, zdrowie.pap.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 22.01.2021, 08:00
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ