Newsletter

Zdrowie i styl życia

Tetracore, Inc. wprowadza na rynek pierwszy, dopuszczony przez USDA, test PCR czasu rzeczywistego do wykrywania wirusa pryszczycy u bydła, świń i owiec

14.06.2021, 15:33aktualizacja: 14.06.2021, 15:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Tetracore, Inc.
PR Newswire/Tetracore, Inc.
Test Tetracore® Real-Time PCR został zatwierdzony do stosowania na próbkach nabłonka i surowicy.

ROCKVILLE, Maryland, 14 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Tetracore poinformowała dzisiaj o przyznaniu licencji na swój zestaw testów diagnostycznych VetAlert™ RNA wirusa pryszczycy (FMDV) przez Centrum Biologii Weterynaryjnej (CVB) Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Jest to jeden z pierwszych dopuszczonych zestawów diagnostycznych FMD, który może być produkowany na kontynencie amerykańskim, co jest niezbędne do szybkiej reakcji w przypadku wybuchu epidemii FMD. Co więcej, wspomniany zestaw diagnostyczny zapewnia osobom odpowiedzialnym za zdrowie zwierząt narzędzie niezbędne do złagodzenia potencjalnie katastrofalnych skutków ekonomicznych i związanych z dobrostanem zwierząt w przypadku wybuchu epidemii pryszczycy.

Zaawansowany zestaw testowy VetAlert FMDV RNA został opracowany przez naukowców Tetracore i będzie wprowadzany na rynek oraz sprzedawany przez Tetracore.

Niemal dwie dekady temu, Tetracore zatwierdziła i opublikowała test RT-PCR czasu rzeczywistego dla FMDV, opisany przez Callahan i in. 2002. Zestaw primerów i sond z niniejszej publikacji stał się częścią referencyjnych metod badawczych OIE i USDA.

„Powszechnie wiadomo, że wirusy RNA mutują i ewoluują, i z tego powodu ustalone wzory testów PCR powinny być okresowo poddawane ponownej ocenie, aby zapewnić, że pozostają one odpowiednie do zamierzonego celu” - mówi dr Callahan, kierownik ds. rozwoju biznesu i łącznik USDA CVB w Tetracore.

Mając to na uwadze, Tetracore poddała ocenie współczesne sekwencje wirusa FMD, aby zaprojektować nowy zestaw primerów i sond, który został połączony z oryginalnym testem w celu stworzenia zaktualizowanego testu rRT-PCR FMDV, VetAlert FMDV RNA Test Kit.

Zaktualizowany projekt testu został zwalidowany w badaniach przeprowadzonych we współpracy z Instytutem Pirbright w Wielkiej Brytanii oraz National Center for Foreign Animal Diseases (NCFAD) w Winnipeg w Kanadzie i wypadł obiecująco w porównaniu z ich referencyjnymi metodami testowymi.

Tetracore

Firma Tetracore to przedsiębiorstwo biotechnologiczne specjalizujące się w opracowywaniu i produkcji urządzeń i badań diagnostycznych w wykrywaniu chorób zakaźnych. Siedziba firmy znajduje się w tzw. korytarzu biotechnologicznym w Rockville w stanie Maryland. Firma Tetracore została założona w 1998 roku przez byłych inspektorów specjalnej komisji ONZ do spraw broni biologicznej i naukowców z Instytutu Badań Medycznych Marynarki Wojennej w Bethesda w stanie Maryland. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.tetracore.com lub kontaktując się z jkelly@tetracore.com.

®Tetracore jest zarejestrowanym znakiem handlowym, a VetAlert jest znakiem handlowym Tetracore, Inc.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/371337/Tetracore_Logo.jpg

Źródło: Tetracore, Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.06.2021, 15:33
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ