Newsletter

Zdrowie i styl życia

Tork wprowadza innowacyjne szkolenia z zakresu higieny dla pracowników domów opieki długoterminowej

27.10.2022, 11:39aktualizacja: 27.10.2022, 11:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Tork
Tork
Nowoczesny program edukacyjny wykorzystuje interaktywne rozwiązania do poprawy wyników i zmiany zachowań.

Nowe badania, przeprowadzone przez Essity dla Tork, wykazały, że pracownicy placówek opieki długoterminowej są zainteresowani udziałem w szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę na temat higieny rąk i procedur sprzątania. 58% personelu sprzątającego przyznaje, że - z powodu rosnących wymagań - ma trudności w wypełnianiu wszystkich wyznaczonych zadań w ciągu dnia. Jednocześnie chęć dostępu do lepszych i ciekawszych interaktywnych szkoleń z zakresu higieny rąk deklaruje 68% ankietowanych [1].

Aby sprostać tym oczekiwaniom, Tork wprowadził dwa bezpłatne szkolenia online. To nowoczesne, interaktywne programy edukacyjne, które prowadzą do lepszych wyników i zmiany zachowań, podnosząc standardy higieny i zdrowia w placówkach opieki długoterminowej.

Szkolenie Tork w zakresie higieny dla domów opieki długoterminowej

Szkolenie Tork jest wynikiem współpracy z ekspertami ze stowarzyszenia działającego na rzecz ochrony zdrowia (ang. AHE Association for Healthcare Environment) i domami opieki długoterminowej. Celem było zapewnienie personelowi dostępu do wiedzy i narzędzi do utrzymania czystości i higieny w placówkach. W oparciu o scenariusze napisane na podstawie rzeczywistych przykładów, uczestnicy w bezpiecznym wirtualnym świecie mogą przećwiczyć wykonanie poszczególnych zadań według najlepszych wskazówek.

Szkolenie Tork „Czyste ręce” dla domów opieki długoterminowej

To szkolenie online powstało w oparciu o „4 momenty higieny rąk w domach opieki wg WHO” i zostało zaprojektowane tak, aby w angażujący i inspirujący sposób umożliwić personelowi opieki długoterminowej zdobycie umiejętności niezbędnych do zapewnienia higieny rąk w każdej sytuacji.

Łatwe do wdrożenia rozwiązania Tork

Presja, coraz większe wymagania w postcovidowej rzeczywistości i rotacja personelu mogą wpływać na jakość opieki i standard usług. Osoby zarządzające placówkami opieki długoterminowej poszukują ekonomicznych rozwiązań higienicznych, które zmniejszają ryzyko infekcji i przenoszenia wirusów, jednocześnie zapewniając podopiecznym dobre samopoczucie. Rozwiązania higieniczne Tork dopasowane do potrzeb danego domu opieki mogą szybko poprawić efektywność zarządzania higieną, a personelowi pozwalają zyskać więcej czasu na zapewnienie lepszej opieki i stworzenie bezpieczniejszego, szczęśliwszego domu dla jego mieszkańców.

Lepsze samopoczucie każdego mieszkańca

Zapewnienie niezależności mieszkańcom domów opieki jest kluczową kwestią, a poczucie godności pensjonariuszy - bezcenne. 81% rodzin podopiecznych przyznaje, że większa samodzielność ich bliskich podczas wizyt w toalecie pomaga zachować im godność. Rozwiązania higieniczne Tork z certyfikatem „Easy-to-use” [2] i elastycznymi opcjami montażu ułatwiają dostęp do produktu. Dozowniki są proste w obsłudze, nie wymagają użycia siły.

Oszczędność czasu personelu i poprawa higieny

Odpowiednio dobrane produkty higieniczne mogą znacząco zmniejszyć czas przeznaczony na sprzątanie. 56% personelu sprzątającego przyznaje, że sprawdzanie dozowników i uzupełnianie wkładów zajmuje im dużą część czasu pracy, a dwie trzecie (66%) pracowników domów opieki twierdzi, że wydłużony czas wykonywania jednego zadania prowadzi do zaległości niemożliwych do nadrobienia w danym dniu. Dlatego dozowniki Tork mają dużą pojemność, a ich uzupełnienie zajmuje niewiele czasu. Poza tym wszystkie są otwierane za pomocą tego samego klucza, co dodatkowo ułatwia ich obsługę.

Mniej czasu na obsługę dozowników, więcej na opiekę nad mieszkańcami

6 na 10 osób sprzątających (62%) twierdzi, że zajmowanie się jedynie dozownikami, które wymagają uzupełnienia, usprawniłoby proces sprzątania [3]. Wykorzystując dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, Tork Vision Sprzątanie monitoruje dozowniki i informuje personel, które z nich należy uzupełnić. Pozwala to ujednolicić procedury i zaoszczędzić czas pracowników, który mogą przeznaczyć na opiekę nad mieszkańcami.

W jaki sposób Tork usprawnia pracę placówek opieki długoterminowej?

- Zapewnia innowacyjne, łatwe w użyciu rozwiązania higieniczne, idealne dla starszych podopiecznych.

- Oferuje nowoczesne, ciche dozowniki, które pomagają stworzyć domową atmosferę, a ich jakość została doceniona nagrodami.

- Dzięki systemowi Tork Vision Sprzątanie dostarczane są dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, które monitorują ruch odwiedzających i poziomy napełnienia dozowników, eliminując zbędne kontrole dozowników.

- Oferuje bezpłatne szkolenia online stworzone przez wiodących ekspertów, które umożliwiają personelowi opieki długoterminowej poprawę procedur czyszczenia i utrzymanie najwyższych standardów higieny.

Więcej informacji: Tork

[1] Badanie Tork Long Term care cleaner, care giver and resident family, 2022

[2] Certyfikat Easy-to-use wydawany przez Szwedzkie Towarzystwo Reumatologiczne

[3] Badanie Tork Long Term care cleaner, care giver and resident family, 2022

Źródło informacji: Tork

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.10.2022, 11:39
Źródło informacji Tork
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii