Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli przedstawiciele różnych podmiotów związanych z polskim sportem. Jednym z nich był również Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W odpowiedzi na pytanie: „Czy polski sport jest bogaty?” minister powiedział:
„To cztery miliardy złotych, które ministerstwo przeznacza na szkolenie dzieci i młodzieży, naszych kadr, na sport powszechny dla wszystkich, żebyśmy się ruszali i trenowali”.
Minister Borys wspomniał także o nowym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywna szkoła”. Przeznaczono na niego łącznie ze sprzętem dla szkół biorących udział w programie 335 mln zł.
„Chodzi o to, żeby otworzyć szkoły po lekcjach oraz w weekendy na zajęcia pozalekcyjne nieodpłatne dla dzieci i młodzieży. My, oczywiście, sfinansujemy wynagrodzenie trenera, nauczyciela WF-u. Dzieci i młodzież wymagają ogromnego wsparcia, bo rośnie odsetek osób z otyłością, a aktywność fizyczna maleje” - wskazał minister Borys.
„Totalizator Sportowy powołano do istnienia w 1956 r. właśnie po to, by wspierał polski sport. W zeszłym roku na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, przekazaliśmy niemal 1,1 mld złotych” - powiedział Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.
Przypomniał jednocześnie, że każdy gracz, który gra w gry liczbowe lub loterie pieniężne Totalizatora Sportowego, staje się mecenasem polskiego sportu.
„Do ceny kuponu, którą opłaca, wliczana jest dopłata, dzięki której środki są bezpośrednio przekazywane m.in. na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej” - wyjaśnił prezes Krzemień.
Totalizator Sportowy współpracuje ze sportowcami także w obszarze marketingu.
„Zawodnicy są naszymi ambasadorami. Wspieramy również kluby sportowe, różnego rodzaju wydarzenia i rozgrywki typu Ekstraklasa, aż po dziedziny bardziej niszowe, nieznane, gdzie sportowcom jest trudno się przebić. W ten sposób umacniamy rozpoznawalność naszej marki w świecie sportu” - zaznaczył przedstawiciel Totalizatora Sportowego.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.06.2024, 15:30 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ