Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W panelu dyskusyjnym uczestniczyli przedstawiciele różnych podmiotów związanych z polskim sportem. Jednym z nich był również Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W odpowiedzi na pytanie: „Czy polski sport jest bogaty?” minister powiedział:
„To cztery miliardy złotych, które ministerstwo przeznacza na szkolenie dzieci i młodzieży, naszych kadr, na sport powszechny dla wszystkich, żebyśmy się ruszali i trenowali”.
Minister Borys wspomniał także o nowym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywna szkoła”. Przeznaczono na niego łącznie ze sprzętem dla szkół biorących udział w programie 335 mln zł.
„Chodzi o to, żeby otworzyć szkoły po lekcjach oraz w weekendy na zajęcia pozalekcyjne nieodpłatne dla dzieci i młodzieży. My, oczywiście, sfinansujemy wynagrodzenie trenera, nauczyciela WF-u. Dzieci i młodzież wymagają ogromnego wsparcia, bo rośnie odsetek osób z otyłością, a aktywność fizyczna maleje” - wskazał minister Borys.
„Totalizator Sportowy powołano do istnienia w 1956 r. właśnie po to, by wspierał polski sport. W zeszłym roku na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, przekazaliśmy niemal 1,1 mld złotych” - powiedział Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.
Przypomniał jednocześnie, że każdy gracz, który gra w gry liczbowe lub loterie pieniężne Totalizatora Sportowego, staje się mecenasem polskiego sportu.
„Do ceny kuponu, którą opłaca, wliczana jest dopłata, dzięki której środki są bezpośrednio przekazywane m.in. na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej” - wyjaśnił prezes Krzemień.
Totalizator Sportowy współpracuje ze sportowcami także w obszarze marketingu.
„Zawodnicy są naszymi ambasadorami. Wspieramy również kluby sportowe, różnego rodzaju wydarzenia i rozgrywki typu Ekstraklasa, aż po dziedziny bardziej niszowe, nieznane, gdzie sportowcom jest trudno się przebić. W ten sposób umacniamy rozpoznawalność naszej marki w świecie sportu” - zaznaczył przedstawiciel Totalizatora Sportowego.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.06.2024, 15:30 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Nowa perspektywa i szansa na życie dla pacjentów ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS)
Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały jej spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. „Nie zliczę, ile było tych wizyt, pewnie kilkadziesiąt. W końcu, gdy usłyszałam, że to ALS, ręce trzęsły mi się tak bardzo, że nie mogłam wybrać numeru telefonu do męża. Myślałam, że dostałam wyrok” - powiedziała Monika Partyka, pacjentka z SOD1-ALS.- 03.12.2024, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia
-
Image
Eksperci: terapie biologiczne skuteczne w leczeniu astmy ciężkiej i polipów nosa oraz EGPA PAP
Astma ciężka i polipy nosa to choroby o podłożu eozynofilowym, które obniżają jakość życia chorych, prowadząc nawet do niepełnosprawności. Można je skutecznie diagnozować i leczyć w ramach programów lekowych. „Przy dobrej kwalifikacji pacjentów mamy bardzo wysoki odsetek chorych, którzy dobrze lub bardzo dobrze odpowiadają na terapie biologiczne. Obserwujemy u nich spadek liczby zaostrzeń, spadek hospitalizacji i zapotrzebowania na sterydy systemowe, poprawę jakości życia i kontroli choroby” - wylicza prof. Maciej Kupczyk z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii, UM w Łodzi.- 02.12.2024, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Kup teraz, zapłać później? Sprawdź, czy Cię stać! UOKiK startuje z kampanią
• Black Friday, Black Week, Cyber Monday… - trwa szał świątecznych zakupów. Kupujemy i nawet nie musimy mieć za co, możemy przecież zapłacić później…
• Uważaj. „Kup teraz, zapłać później” to kredyt. Może prowadzić do nadmiernego zadłużenia i wpłynąć na zdolność kredytową.
• W najnowszej kampanii „Sprawdź, czy Cię stać!” prezes UOKiK ostrzega konsumentów przed finansowymi konsekwencjami zakupów z odroczoną płatnością.- 29.11.2024, 14:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: UOKIK