Newsletter

Zdrowie i styl życia

Totalizator Sportowy: każdy gracz wspomaga polski sport

18.06.2024, 15:30aktualizacja: 18.06.2024, 15:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Jakub Kaczmarczyk (1)
Fot. Jakub Kaczmarczyk (1)
Każda osoba, która kupuje produkty spod znaku należącej do Totalizatora Sportowego marki LOTTO, wspiera rozwój polskiego sportu. W przypadku gier liczbowych 25 proc. wpłaconej stawki jest przeznaczanych na fundusze celowe, w tym m.in. Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. „W zeszłym roku było to prawie 1,1 mld zł” - podkreślał Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. Prezes Krzemień wziął udział w panelu „Jak sport napędza biznes - marketing sportowy motorem rozwoju firmy” podczas kongresu Impact’24 w Poznaniu.

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli przedstawiciele różnych podmiotów związanych z polskim sportem. Jednym z nich był również Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W odpowiedzi na pytanie: „Czy polski sport jest bogaty?” minister powiedział:

„To cztery miliardy złotych, które ministerstwo przeznacza na szkolenie dzieci i młodzieży, naszych kadr, na sport powszechny dla wszystkich, żebyśmy się ruszali i trenowali”. 

Minister Borys wspomniał także o nowym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywna szkoła”. Przeznaczono na niego łącznie ze sprzętem dla szkół biorących udział w programie 335 mln zł.

„Chodzi o to, żeby otworzyć szkoły po lekcjach oraz w weekendy na zajęcia pozalekcyjne nieodpłatne dla dzieci i młodzieży. My, oczywiście, sfinansujemy wynagrodzenie trenera, nauczyciela WF-u. Dzieci i młodzież wymagają ogromnego wsparcia, bo rośnie odsetek osób z otyłością, a aktywność fizyczna maleje” - wskazał minister Borys.

„Totalizator Sportowy powołano do istnienia w 1956 r. właśnie po to, by wspierał polski sport. W zeszłym roku na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, przekazaliśmy niemal 1,1 mld złotych” - powiedział Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. 

Przypomniał jednocześnie, że każdy gracz, który gra w gry liczbowe lub loterie pieniężne Totalizatora Sportowego, staje się mecenasem polskiego sportu.

„Do ceny kuponu, którą opłaca, wliczana jest dopłata, dzięki której środki są bezpośrednio przekazywane m.in. na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej” - wyjaśnił prezes Krzemień. 

Totalizator Sportowy współpracuje ze sportowcami także w obszarze marketingu.

„Zawodnicy są naszymi ambasadorami. Wspieramy również kluby sportowe, różnego rodzaju wydarzenia i rozgrywki typu Ekstraklasa, aż po dziedziny bardziej niszowe, nieznane, gdzie sportowcom jest trudno się przebić. W ten sposób umacniamy rozpoznawalność naszej marki w świecie sportu” - zaznaczył przedstawiciel Totalizatora Sportowego. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.06.2024, 15:30
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ