Newsletter

Zdrowie i styl życia

Trzebnica: Nowe tężnie solankowe

06.10.2023, 18:52aktualizacja: 06.10.2023, 18:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Trzebnica
Fot. UM Trzebnica
Na obszarze Gminy Trzebnica Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą PROJ-REM Antoni Duźniak na wykonanie projektu tężni solankowej na terenach Stawów Trzebnickich w miejscu dawnej ścieżki zdrowia.

Co warte podkreślenia: nowoczesna, innowacyjna instalacja będzie posiadać solary, a także czujnik ruchu, by mechanizm dozujący solankę uruchamiany był tylko w obecności spacerowiczów i przyszłych kuracjuszy.

Lokalizacja nowej tężni nie została wybrana przypadkowo. Obiekt znajdzie się przy ścianie lasu, a tym samym będzie miał naturalną barierę od wiatru, dzięki czemu skroplina zawierająca drogocenne pierwiastki będzie utrzymywać się w obrębie tężni. Obecne tężnie cieszą się bardzo dużą popularnością, jednak są za małe na potrzeby mającego powstać uzdrowiska. Stąd decyzja o budowie dużego obiektu, który doskonale uzupełni ofertę w tym zakresie, będąc także jednym z najnowocześniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Zasilać ją będzie solanka z odrestaurowanego odwiertu IG-1 w Lesie Bukowym. Trzebnica jest coraz bliżej odzyskania statusu uzdrowiska. Kolejnym krokiem będzie powstanie inhalatorium w budynku dawnej Immaculaty.

Posłuży ona za pomoc w leczeniu chorób płuc w warunkach sanatoryjnych dla przybywających kuracjuszy. Tężnia, która ma powstać w Trzebnicy spełnia wszystkie normy miast uzdrowiskowych, dodatkowo ważne jest, aby w procesie wdychania solanki spacerować wzdłuż budowli, a nie siedzieć, ponieważ dzięki temu płuca się rozszerzają, mogąc przyjąć więcej drogocennej solanki bogatej w mikroelementy. A ponieważ sam teren Stawów Trzebnickich sprzyja spacerom i regeneracji sił, jako piękne miejsce tak blisko Wrocławia, Trzebnica - Zdrój ma olbrzymie szanse cieszyć się wielką popularnością.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.10.2023, 18:52
Źródło informacji Trzebnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii