Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Co warte podkreślenia: nowoczesna, innowacyjna instalacja będzie posiadać solary, a także czujnik ruchu, by mechanizm dozujący solankę uruchamiany był tylko w obecności spacerowiczów i przyszłych kuracjuszy.
Lokalizacja nowej tężni nie została wybrana przypadkowo. Obiekt znajdzie się przy ścianie lasu, a tym samym będzie miał naturalną barierę od wiatru, dzięki czemu skroplina zawierająca drogocenne pierwiastki będzie utrzymywać się w obrębie tężni. Obecne tężnie cieszą się bardzo dużą popularnością, jednak są za małe na potrzeby mającego powstać uzdrowiska. Stąd decyzja o budowie dużego obiektu, który doskonale uzupełni ofertę w tym zakresie, będąc także jednym z najnowocześniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Zasilać ją będzie solanka z odrestaurowanego odwiertu IG-1 w Lesie Bukowym. Trzebnica jest coraz bliżej odzyskania statusu uzdrowiska. Kolejnym krokiem będzie powstanie inhalatorium w budynku dawnej Immaculaty.
Posłuży ona za pomoc w leczeniu chorób płuc w warunkach sanatoryjnych dla przybywających kuracjuszy. Tężnia, która ma powstać w Trzebnicy spełnia wszystkie normy miast uzdrowiskowych, dodatkowo ważne jest, aby w procesie wdychania solanki spacerować wzdłuż budowli, a nie siedzieć, ponieważ dzięki temu płuca się rozszerzają, mogąc przyjąć więcej drogocennej solanki bogatej w mikroelementy. A ponieważ sam teren Stawów Trzebnickich sprzyja spacerom i regeneracji sił, jako piękne miejsce tak blisko Wrocławia, Trzebnica - Zdrój ma olbrzymie szanse cieszyć się wielką popularnością.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 06.10.2023, 18:52 |
| Źródło informacji | Trzebnica |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Danone wzmacnia swoje zaangażowanie w zdrowie Polaków i zapowiada kolejne innowacyjne kroki. Pierwsze działania już w maju
Danone globalnie zobowiązuje się, że do 2030 roku 88% produktów mlecznych i roślinnych przeznaczonych do codziennego spożycia będzie zawierać do 10 g cukru na 100 g produktu, 95% oferty produktów mlecznych i pochodzenia roślinnego ma być źródłem co najmniej dwóch istotnych dla zdrowia składników odżywczych. Firma inwestuje też w edukację w innowacyjnym wydaniu. To część globalnej straegii i odpowiedź na narastające wyzwania żywieniowe, które - jak pokazują najnowsze badania naukowe [1] oraz raport [2] - pojawiają się już po okresie niemowlęcym.- 22.04.2026, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Danone
-
Image
4 na 5 Polaków ma ochotę na owocowe klasyki
Po sukcesach szarlotki - uznawanej za najlepsze słodkie ciasto świata - Polacy coraz chętniej wracają do tradycyjnych dań z owocami. Najnowsze badania pokazują, że na popularności zyskują pierogi z owocami jagodowym. Wyniki badań komentują: dziennikarz kulinarny Michał Bonarowski, dietetyk kliniczny Magdalena Kartasińska-Kwaśnik oraz Michał Lewandowski, właściciel plantacji jagody kamczackiej w Opolu Lubelskim.- 20.04.2026, 15:44
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ