Newsletter

Zdrowie i styl życia

Uzależniona osoba długo będzie zaprzeczać, że ma problem

20.01.2021, 08:00aktualizacja: 20.01.2021, 09:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Osoba uzależniona, niezależnie od tego, czy od substancji psychoaktywnej jak alkohol czy leki, czy też od zachowania, jak na przykład przymusowego kupowania lub hazardu, żyje w mechanizmie zaprzeczania i racjonalizacji swoich destruktywnych działań. Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień Paweł Walendziak z kliniki Patromed w Łodzi mówi, że przekonanie jej, by ich zaprzestała, jest praktycznie niemożliwe.

"Jedyną szansą, która daje możliwość zatrzymania procesu uzależnienia, jest terapia" – podkreśla.

Podczas niej pacjent rozpoznaje swój problem i uzyskuje technikę radzenia sobie z różnymi mechanizmami, których wskutek uzależnienia stał się niewolnikiem.

jw, zdrowie.pap.pl

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 20.01.2021, 08:00
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ