Newsletter

Zdrowie i styl życia

Wysoko funkcjonujący alkoholik długo ukrywa swój problem

16.01.2021, 08:00aktualizacja: 16.01.2021, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Są tacy uzależnieni od alkoholu, którzy przez bardzo długi czas funkcjonują dobrze pomimo swojej choroby. O szczególnych cechach wysoko funkcjonujących alkoholików opowiada Paweł Walendziak, psychoterapeuta i terapeuta uzależnień z kliniki Patromed w Łodzi.

Zwraca uwagę, że często są to osoby o wysokim statusie społecznym i materialnym. Tę grupę alkoholików, która wcale nie jest mała, bo stanowi nawet 20 proc. uzależnionych od alkoholu, łączy wysoka inteligencja, dzięki której uzależniona osoba jest w stanie sprawnie oszukiwać zarówno siebie, jak i otoczenie.

Dodatkowo, ponieważ wysoko funkcjonujący alkoholicy często mają wysoki status materialny i kapitał w postaci wykształcenia, potrafią się dobrze odżywiać i/lub zażywać odpowiednie suplementy diety, które powodują, że fizyczne skutki nadużywania alkoholu są rozciągnięte w czasie.
 

jw, zdrowie.pap.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 16.01.2021, 08:00
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ