Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Już 21-22 listopada 2015 roku w Rumi (pomorskie) odbędzie się XII edycja Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu (siłowanie na ręce) Złoty Tur World Cup - Rumia 2015. Tuż potem - 23-24 listopada 2015 roku - odbędą się II Mistrzostwa Świata w siłowaniu się na rękę osób niepełnosprawnych.
Puchar Świata Zawodowców w armwrestlingu to najbardziej rozpoznawalna na świecie impreza w siłowaniu na ręce. Na specjalne zaproszenie organizatorów w zawodach weźmie udział prawie 200 najsilniejszych zawodników z ponad 25 krajów i 6 kontynentów w tym z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii, Europy oraz Azji.
"Rumia stawia na światowy sport. Naszym gościem był najlepszy polski koszykarz - Marcin Gortat, współorganizowaliśmy pierwsze w historii kraju zawody triathlonowe pod szyldem Ironman 70.3, teraz przyszła pora na Puchar Świata w Armwrestlingu"- mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.
O tytuł najsilniejszego zawodowca walczyć będzie prawie 200 zawodników ze światowej czołówki. Zawody odbędą się w 7 kategoriach wagowych męskich i kategorii Open oraz 4 kategoriach dla kobiet. Największym wydarzeniem "Złoty Tur World Cup - Rumia 2015" będzie wyłonienie w kategorii Open najlepszego zawodnika roku 2015. Przez lata tytuł "Najsilniejszego zawodowca" należał do charyzmatycznego Alexeya Voevody (Rosja), później do Amerykanina Johna Brzenka, legendy światowego armwrestlingu, a następnie do byłego strongmana z Rosji - Denisa Cyplenkova. Rok później pod nieobecność Cyplenkova tytuł trafił do niepokonanego na Ukrainie - Andreya Pushkara.
Wraz z turniejem Puchar Świata Zawodowców w Armwrestlingu odbywać się będą w Rumi II Mistrzostwa Świata w siłowaniu się na rękę osób niepełnosprawnych. Również i na tą imprezę zjadą się czołowi światowi siłacze. Pomimo, że są to osoby niepełnosprawne, będzie to widowisko pełne pokazu siły, determinacji, emocji, ale i również tolerancji.
Oficjalne strony imprezy: www.armpower.net oraz www.rumia.eu
KONTAKT:
Referat Promocji i Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Rumi
Dariusz Rybacki
tel. +58 679 65 71
e-mail: promocja@um.rumia.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.11.2015, 16:17 |
Źródło informacji | Urząd Miasta Rumi |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei