Pobierz materiał i Publikuj za darmo
EMERYVILLE, Kalifornia, 9 marca 2020 r. /PRNewswire/ -- W dniu dzisiejszym firma Berkeley Lights, lider w zakresie wyboru komórek, wprowadziła na rynek nowy przepływ pracy do instrumentu Beacon: Opto Cell Line Development 2.0 (Opto CLD 2.0). Tradycyjne płytki studzienkowe potrzebują od ośmiu do dwunastu tygodni na znalezienie klonów produkujących tradycyjne przeciwciała. Natomiast Opto CLD 2.0 umożliwia wybór najlepszych klonów produkujących złożone molekuły przeciwciał z nieporównywalnie większą pewnością klonalną w mniej niż tydzień.
Nowy przepływ pracy Opto CLD 2.0 umożliwia dokonywanie pomiarów produkcji przeciwciał w tysiącach klonów z wykorzystaniem testów SpotLight™ firmy Berkeley Lights. Obejmuje on różne regiony molekuł przeciwciał, poszerzając zakres złożonych molekuł przeciwciał, dla których możliwy jest wybór najlepszych klonów. Badania przesiewowe mogą także objąć klony z konkretnymi fenotypami, jak rozmiar, stabilność czy ekspresja markerów powierzchniowych.
„W minionej dekadzie doświadczyliśmy ogromnego wzrostu w bardziej złożonych molekułach przeciwciał z wyjątkowymi funkcjami terapeutycznymi, w tym mAbs typu Fc-engineered, bispecifics i multispecifics – skomentował dr John Proctor, starszy wiceprezes marketingu w Berkeley Lights. – Opracowanie nowych testów, które obejmują różne regiony molekuł przeciwciał pozwala przepływowi pracy Opto CLD 2.0 firmy Berkeley Lights na umożliwienie wyboru najlepszych klonów produkujących tradycyjne i nietradycyjne molekuły przeciwciał” – dodał wiceprezes.
Opto CLD 2.0 bazuje na istniejących możliwościach CLD instrumentu Beacon w zakresie przesiewania i wyboru klonów z 1,5 do 3-krotnego miana w porównaniu do klonów wybieranych przez tradycyjne technologie, które przy tym opierają się na wolnym, pracochłonnym i niewydajnym procesie. Komórki mogą być wizualnie śledzone od chwili sklonowania do pojemników NanoPenTM przez wiele dni w kulturze, dokonywaniu pomiarów testów aż do odzyskiwania klonu. Najlepsze klony odzyskiwane są z ponad 99% pewnością monoklonalną i rozbudowanym pakietem danych, który obejmuje indywidualne dane wizualne wszystkich klonów.
Przepływ pracy Opto CLD 2.0 będzie dostępny na instrumencie Beacon w czerwcu 2020. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: https://www.berkeleylights.com/applications/cell-line-development.
O Berkeley Lights
W Berkeley Lights uważamy, że komórki są super! Komórki mogą być źródłem leków na choroby, włókien do produkcji odzieży, energii pod postacią biopaliw oraz białek żywieniowych. Jeżeli więc natura może produkować składniki nam potrzebne w skalowalny sposób, dlaczego nie wykorzystujemy tego lepiej? Prawdę powiedziawszy, dostępne dziś rozwiązania nie ułatwiają tego zadania. Wyszukanie odpowiedniej komórki do danego zadania zajmuje dużo czasu, kosztuje dużo pieniędzy, a jeżeli wybrana zostanie mniej produktywna linia komórek, efekty mogą być znikome. Firma Berkeley Lights oferuje kompleksowe rozwiązanie pozwalające na wyszukanie najlepszych komórek przez badania przesiewowe funkcjonalne i pozyskiwanie indywidualnych komórek w wykrywaniu przeciwciał, hodowaniu linii komórkowych, analizie komórek T i biologii syntetycznej. Nasza własnościowa technologia oraz platformy Beacon® i Lightning™ przyspieszają odkrywanie i opracowywanie produktów na bazie komórek, pozwalając na pozyskiwanie wyników w ułamku czasu i kosztów w porównaniu do konwencjonalnych, tradycyjnych metod badawczych. Korzystając z naszych narzędzi i rozwiązań, naukowcy mogą znaleźć najlepsze komórki za pierwszym razem. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.berkeleylights.com.
Platformy Beacon i Lightning firmy Berkeley Lights oraz stacja kultur bakterii są wyłącznie do zastosowania badawczego, nie do wykorzystywania w procedurach diagnostycznych.
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1078159/Berkeley_Lights_Logo.jpg
Źródło: Berkeley Lights
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.03.2020, 09:56 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |