Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„W zeszłym roku zwiększyliśmy skalę działania o 70%, utrzymujemy wysoką dynamikę wzrostu i w całym 2018 roku możemy przekroczyć już próg 100 mln zł wartości zakupionych faktur” - mówi Maciej Drowanowski, prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.
Warto zauważyć konserwatywną filozofię biznesową Monevii, gdzie nie skala działalności, a jakość biznesu jest priorytetem.
„W przeciwieństwie do wielu naśladowców dbamy o zyski i stabilność finansową nie tylko naszych klientów, ale i naszą własną. Osiągnęliśmy w minionym roku trwałą rentowność, notując aż 99% uregulowanych terminowo faktur. Nasz autorski system oceny ryzyka transakcji oraz innowacyjne narzędzia IT doskonale się sprawdzają w każdej branży, jaką obsługujemy” - podkreśla prezes Drowanowski.
Działalność Monevii wspierają liczni inwestorzy, którzy na bieżąco otrzymują informacje o sytuacji finansowej i operacyjnej. Regularna komunikacja w postaci miesięcznych raportów zapewnia stały i jasny przekaz informacji na temat celu i efektów lokowania zainwestowanych środków.
„Od 2016 roku spłaciliśmy już 22 serie obligacji. W całej swojej historii wyemitowaliśmy obligacje o łącznej wartości ponad 70 mln zł, będziemy nadal korzystać z tego instrumentu” - mówi Maciej Drowanowski, prezes Monevii.
Platforma Monevia, dostępna 24/7, wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową klienci szybko i łatwo mogą sprzedawać swoje faktury (już od 700 PLN lub 200 EUR), a gotówkę otrzymują nawet w dniu ich wystawienia.
„Polski rynek mikrofaktoringu może się zwielokrotnić w najbliższych latach, a Monevia ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej” - wskazuje prezes Drowanowski.
Dla Monevii liczy się przede wszystkim ocena wiarygodności finansowej płatnika faktury, dzięki czemu jej oferta idealnie zaspokaja potrzeby firm nawet o słabszej kondycji finansowej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.05.2018, 15:17 |
Źródło informacji | Monevia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom