Pobierz materiał i Publikuj za darmo
GUANGZHOU, Chiny, 12 listopada 2018 r. /PRNewswire/ - 124. edycja Chińskich Targów Importu i Eksportu, zwanych dalej targami kantońskimi lub po prostu targami, dobiegła końca po zanotowaniu znaczącego wzrostu w zamówieniach eksportowych do krajów wzdłuż chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi. Całkowity poziom obrotu wyniósł 206,5 miliarda juanów (29,8 miliarda dolarów), a w targach wzięło udział 77 733 nowych nabywców, co stanowi wzrost o 2,34%. Liczba nabywców z krajów i regionów położonych wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi wzrosła o 0,16% do 84 578.
Targi powitały 189 812 nabywców z 215 krajów i regionów, przy czym siedmiu z czołowych dziesięciu nabywców wywodziło się z krajów i regionów wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi, w tym z Indii i Rosji. Zamówienia eksportowe z tych krajów i regionów wzrosły o 2,7% do 9,63 miliarda dolarów, stanowiąc tym samym 32,3% całkowitej wartości złożonych zamówień, czyli notując wzrost o 2,7% w skali roku.
„Rosnąca liczba kupujących z krajów rozwijających się i rynków wschodzących obecnych na targach odzwierciedla zoptymalizowaną strukturę i coraz wyższą jakość nabywców” – skomentował Xu Bing, zastępca dyrektora generalnego Chińskiego Centrum Handlu Zagranicznego. Zróżnicowana pula międzynarodowych nabywców może pomóc przedsiębiorstwom w skutecznej konsolidacji tradycyjnych rynków, wykorzystania potencjalnych i wschodzących rynków oraz optymalizacji lokalizacji na rynku międzynarodowym.
Obroty w urządzeniach i elektronice sięgnęły 16,187 miliarda dolarów, a w lekkich produktach przemysłowych – 7,299 miliarda dolarów. Natomiast obroty w tekstyliach i o dzieży wyniosły 1,514 miliarda dolarów.
Nabywcy z sektora elektroniki i artykułów gospodarstwa domowego stanowili 40,2% całości odwiedzających targi, natomiast nabywcy poszukujący dóbr konsumenckich – 31,3%. Nabywcy artykułów dekoracyjnych, podarunków i urządzeń stanowili odpowiednio 28,28%, 26,82% i 26,37% uczestników.
W targach udział wzięło 110 z 250 największych na świecie detalistów, a z czołowej 10 aż 9 zaznaczyło swoją obecność na targach, w tym Wal-Mart, Costco, Kroger, Schwartz, Carrefour, Home Depot, Wallgreens, Amazon i Aldi. W usłudze międzynarodowego pozyskiwania zasobów wzięli udział tacy kupcy, jak między innymi US Harbor Freight, Staples, Lifetime Brands, KESKO Group, Auchan i Lock & Lock Co., Ltd.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx
O targach kantońskich
Od 1957 roku Chińskie Targi Importu i Eksportu, znane także jako targi kantońskie, odbywają się dwa razy do roku, wiosną i jesienią, w Guangzhou. Targi są najbardziej kompleksową wystawą z najdłuższymi tradycjami, najwyższym poziomem, największą skalą i największą liczbą produktów, a także z najszerszym zakresem krajów pochodzenia nabywców oraz najwyższym poziomem obrotu w Chinach.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/782828/Canton_Fair.jpg
Źródło: Canton Fair
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.11.2018, 10:52 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu