Newsletter

AC SA (21/2021) Zawarcie przez AC S.A. umowy generalnej z Rameder dot. wytwarzania i sprzedaży produktów Spółki

22.09.2021, 10:38aktualizacja: 22.09.2021, 10:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 21/2021

AC S.A. z siedzibą w Białymstoku (dalej jako "Spółka") informuje, iż w dniu 22.09.2021 r. Spółka zawarła z Rameder Anhängerkupplungen _ Autoteile GmbH z siedzibą w Munschwitz (Niemcy) (dalej jako "Zamawiający"), umowę generalną (dalej jako "Umowa"), opisaną poniżej. Do podpisania Umowy doszło w okresie obowiązywania umowy zawartej pomiędzy stronami w roku 2017 r. na lata 2017-2021, a o zawarciu której Spółka informowała raportem bieżącym nr 22/2017. Przedmiotowa Umowa stanowi kontynuację i rozwój dotychczasowej współpracy.

Umowa ustala warunki, na jakich Spółka będzie wytwarzała i dostarczała Zamawiającemu zestawy elektryczne do samochodowych haków holowniczych na każdorazowe zamówienie Zamawiającego, a Zamawiający płacił za nie uzgodnioną cenę.

Umowa będzie obowiązywać przez 6 lat tj. od 01.01.2022 r. do 31.12.2027 r., zaś po upływie tego okresu może ulec przedłużeniu na uzgodnionych warunkach.

Zgodnie z postanowieniami Umowy obie strony będą dążyły do tego, aby bieżący obrót roczny osiągał nie mniej niż 10.500.000 mln EUR i nie był niższy od osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym.

Wysokość wynagrodzenia przysługującego Spółce jest uzależniona od ilości i rodzaju zestawów elektrycznych dostarczanych Zamawiającemu i została określona w cenniku stanowiącym załącznik do Umowy, z zastrzeżeniem iż Spółka może podwyższać ceny wyrobów na warunkach wskazanych w Umowie.

Na czas trwania Umowy i dalszych 12 miesięcy po jej zakończeniu Spółka zobowiązuje się bez pisemnej zgody Zamawiającego nie sprzedawać określonych w umowie zestawów elektrycznych do samochodowych haków holowniczych innym kontrahentom, nie czynić ich przedmiotem akwizycji, względnie oferować osobom trzecim w inny sposób, pod rygorem kary umownej, za wyjątkiem przypadku, kiedy to Zamawiający wypowie Umowę lub zaprzestanie jej realizacji lub Spółka wypowie ją w związku z niedojściem do konsensusu ws. podwyżki cen. W Umowie zastrzeżono obowiązek wykupu stoków magazynowych Spółki we wskazanych okolicznościach.

Spółka może wypowiedzieć Umowę natychmiast i to ze skutkiem dla dostaw zamówionych i jeszcze niezrealizowanych, jeśli Zamawiający zalega z zapłatą za którąkolwiek ze zrealizowanych dostaw ponad 21 dni, o ile Spółka po upływie 21 dni wyznaczyła Zamawiającemu dodatkowy min. 14-dniowy termin. W czasie od wysłania monitu do spłaty zaległości Spółka ma prawo wstrzymać dostawy, co nie stanowi naruszenia Umowy.

W Umowie ustalono na rzecz Zamawiającego karę umowną ustalaną jako 10% od zwykłego obrotu rocznego między Stronami w ramach Umowy wyliczonego na podstawie obrotu za ostatnie 12 miesięcy sprzed zakończenia Umowy, w przypadku, gdy Spółka naruszy wyłączność na sprzedaż zestawów elektrycznych udzieloną Zamawiającemu na czas trwania Umowy i dalszych 12 miesięcy po jej zakończeniu.

Umowa opiera się na prawie Republiki Federalnej Niemiec przy wykluczeniu konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowych sprzedaży towarów (sporządzonej w Wiedniu dnia 11.04.1980 r.).

Przedmiotowa informacja spełnia kryterium istotności ze względu na planowane przychody, a nadto Spółka informowała rynek o wcześniejszych umowach z tym kontrahentem.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 roku w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające Dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i Dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.09.2021, 10:38
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ