Newsletter

ACI ogłosił swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju na szczycie klimatycznym ONZ

23.11.2023, 09:12aktualizacja: 23.11.2023, 09:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FARMINGTON HILLS, Michigan, USA, 22 listopada 2023 /PRNewswire/ -- Amerykański Instytut Betonu (American Concrete Institute, ACI), oraz NEU: Centrum Doskonałości ACI ds. Betonu Neutralnego Emisyjnie (ACI Center of Excellence for Carbon Neutral Concrete), przekażą kluczowe ogłoszenie dotyczące zrównoważonego rozwoju podczas szczytu klimatycznego COP28, który odbędzie się w dniach 30 listopada - 12 grudnia 2023 r. w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ogłoszenie jest częścią wydarzenia organizowanego wspólnie z Globalnym Stowarzyszeniem Cementu i Betonu (GCCA) w środę, 6 grudnia w godzinach 11:45-12:45 czasu lokalnego w pawilonie GCCA.

Prezes Amerykańskiego Instytutu Betonu Tony Nanni i dyrektor wykonawczy NEU Dean Frank wygłoszą przemówienia na tematy zrównoważonego rozwoju związane ze środowiskiem zbudowanym i zaprezentują nowe zasoby, które już wkrótce zostaną udostępnione przedstawicielom branży budowlanej korzystającym z betonu. Zapraszamy uczestników COP28 do zatrzymania się przy pawilonie GCCA i obejrzenia prezentacji.

„Zrównoważony rozwój jest priorytetem w wielu branżach, ale przedsiębiorstwa budowlane korzystające z betonu stoją obecnie przed niezwykłą szansą zmiany sposobu, w jaki budowane są cywilizacje - powiedział prezes ACI. - ACI i NEU znajdują się w doskonałym położeniu, aby podjąć te inicjatywy. Z niecierpliwością oczekujemy możliwości podzielenia się naszą wiedzą i współpracą z organizacjami, które dzielą nasze zainteresowania.

Konferencja Stron Konwencji, zwana potocznie szczytem klimatycznym, jest inicjatywą Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC), a jej 28. edycja odbywa się w tym roku w Dubaju. W szczycie klimatycznym co roku od niemal trzech dekad biorą udział państwa członkowskie konwencji, które skupiają uwagę świata na zmianach klimatu, oceniają zmiany i przygotowują programy i zobowiązania zmierzające do spowolnienia wzrostu globalnych temperatur.

Założone w 2018 r. GCCA dąży do zapewnienia miejsca betonu wśród często wybieranych zrównoważonych środowiskowo materiałów budowlanych, które są w stanie zaspokoić dzisiejsze potrzeby i działa na rzecz świetlanej, zrównoważonej i stabilnej przyszłości branży betonowej. GCCA jest też Międzynarodowym Partnerem ACI, a obie organizacje wspólnie przygotowują i rozpowszechniają informacje na temat betonu, struktur betonowych i zrównoważonego rozwoju w branży betonowej.

Więcej informacji o inicjatywach ACI i udziale firmy w COP28 na stronie concrete.org.

Amerykański Instytut Betonu | Zawsze naprzód

concrete.org

Zawsze naprzód - Amerykański Instytut Betonu to czołowa światowa organizacja zajmująca się rozwijaniem, rozpowszechnianiem i wdrażaniem opartych o wspólnie wypracowane stanowisko norm, zasobów technicznych oraz programów edukacyjnych, szkoleniowych i certyfikacyjnych. Założony w 1904 r. Instytut ma swoją siedzibę w Farmington Hills w stanie Michigan w USA, posiada biuro regionalne w Dubaju w ZEA i ośrodki badawcze w Południowej Kalifornii, Chicago/regionie Środkowego Zachodu i w Stanach Środkowoatlantyckich. Więcej informacji na stronie internetowej concrete.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/811159/American_Concrete_Institute_Logo.jpg

Źródło: American Concrete Institute

KONTAKT:

José Carrasco

Marketing

tel. +1.248.848.3160

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.11.2023, 09:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ