Newsletter

Airborne Wireless Network wnioskuje o licencję eksperymentalną FCC na demonstrację systemu

31.03.2017, 13:34aktualizacja: 31.03.2017, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Znaczące postępy w komercjalizacji opatentowanego rozwiązania firmy Infinitus Super Highway™.

SIMI VALLEY, Kalifornia, 31 marca 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Airborne Wireless Network (OTCQB: ABWN) wnioskuje o licencję eksperymentalną Federalnej Komisji Łączności o numerze 0378-EX-ST-2017 w celu rozpoczęcia ewaluacji systemu sieci o strukturze siatkowej powietrze-powietrze i powietrze-ziemia. Po uzyskaniu licencji firma będzie mogła rozpocząć testowanie transmisji w częstotliwości radiowej na ziemi i w powietrzu w ramach opatentowanego rozwiązania Infinitus Super Highway™.

System demonstracyjny został już przetestowany w warunkach laboratoryjnych w jednym z ośrodków partnerskich firmy Airborne Wireless Network. Firma chce powtórzyć dobre wyniki testów, tym razem na pokładzie samolotu Boeing 757 podczas instalacji naziemnej, testów na płycie lotniska, aż po testy w locie.

W trakcie demonstracji w locie firma zamierza przekazać dane szerokopasmowe z samolotu w powietrzu do stacji naziemnej, tym samym potwierdzając skuteczność sieci o strukturze siatkowej powietrze-powietrze i powietrze-ziemia.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów, które udało nam się poczynić w celu rozpoczęcia testowania systemów sieciowych. Po pomyślnym zakończeniu demonstracji w locie przeprowadzimy podobne testy na większą skalę, tym razem obejmujące dwadzieścia samolotów w społeczności wyspiarskiej. Tym samym chcemy odtworzyć warunki globalnych usług szerokopasmowych dla pasażerów na pokładzie i na lądzie, na statkach i platformach wiertniczych. Nasze rozwiązanie Infinitus Super Highway™ przewodzi w zakresie tworzenia globalnego lejka usług, który sprawi, że łączność zyska zupełnie nowe znaczenie. Chcemy, aby łączność pokonała obecne ograniczenia i dotarła do dotychczas niedostępnego rynku miliardów potencjalnych użytkowników, tym samym rozwiązując problem braku komunikacji. Jesteśmy przekonani, że nasza technologia połączy sieci w węzłach powietrznych, eliminując pojedyncze punkty awarii, zmniejszając latencję i praktycznie wykluczając wpływ niekorzystnych warunków pogodowych, katastrof naturalnych i przestojów gospodarczych na działanie sieci" - komentuje Jason de Mos, wiceprezes firmy do spraw rozwoju działalności i zgodności z wymogami lotniczymi.

Po wprowadzeniu rozwiązania Infinitus Super Highway™ w życie stanie się ono systemem komunikacji powietrze-powietrze, tym samym zapewniając nowe możliwości wykorzystania istniejących flot samolotów komercyjnych w celu zastąpienia niskich satelitów komunikacyjnych orbitujących dookoła Ziemi. Rozwiązanie Infinitus powinno być oszczędną kosztowo infrastrukturą sieci szerokopasmowej typu points-to-points na bazie istniejących i zmodyfikowanych małych, lekkich, tanich i oszczędnych energetycznie urządzeń komunikacji już znajdujących się na pokładach samolotów komercyjnych. Każdy przystosowany samolot będzie wyposażony w łącze komunikacji szerokopasmowej z zakresem na linii wzroku, które pozwoli na komunikację z co najmniej jednym samolotem w sąsiedztwie lub stacjami naziemnymi, tym samym prowadząc do utworzenia łańcucha wzmacniaczy pełniących rolę bram wzdłuż całej trasy lotu. Po implementacji rozwiązania Infinitus Super Highway™ umożliwi świadczenie usług komunikacji szerokopasmowej pasażerom na pokładzie i na lądzie, obejmując zasięg na linii wzroku trasy lotu.

O Airborne Wireless Network 

Firmie przyświeca cel stworzenia szybkiej powietrznej sieci internetowej poprzez połączenie komercyjnych samolotów w trakcie lotu. Każdy samolot objęty siecią ma pełnić rolę powietrznego nadajnika czy routera, wysyłając i odbierając sygnał internetowy, następnie przekazując go do kolejnych samolotów, tym samym tworząc cyfrową autostradę w powietrzu. Sieć szybkiego internetu ma w ten sposób zwiększyć obszar objęty łącznością z internetem. Firma nie zamierza udostępniać sygnału internetowego końcowym klientom detalicznym, bowiem odgrywając rolę operatora będzie przede wszystkim obsługiwać firmy telefoniczne czy dostawców internetu.

Obecnie łączność internetowa opiera się o sieć podwodnych kabli, naziemnych kabli optycznych i satelity. Firma jest przekonana, że powietrzna autostrada cyfrowa jest najbardziej logicznym rozwiązaniem braku łączności na świecie. Po stworzeniu i pełnym wdrożeniu sieci jej wykorzystanie nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Sieć firmy, po wprowadzeniu w życie, powinna zapewnić tanią, szybką łączność internetową na potrzeby obszarów wiejskich, społeczności wyspiarskich, statków w morzu, platform wiertniczych, a także umożliwić łączność na pokładach lotów prywatnych i komercyjnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.airbornewirelessnetwork.com.

Uwagi na temat oświadczeń dotyczących przyszłości

Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości w rozumieniu postanowień Safe Harbor amerykańskiej ustawy z 1995 r. o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych (Private Securities Litigation Reform Act of 1995). Oświadczenia te powstały w oparciu o obecne przekonania i oczekiwania kadry zarządzającej firmy i podlegają znacznemu czynnikowi ryzyka i niepewności. Jeżeli założenia te okażą się nieścisłe lub też dojdzie do realizacji ryzyka albo niepewności faktyczne wyniki mogą znacznie różnić się od tych przedstawionych w oświadczeniach dotyczących przyszłości.

Do czynników ryzyka i niepewności należą między innymi lecz nie tylko dostępność kapitału, niepewności z natury związane z rozwojem nowych produktów czy rozwiązań technologicznych i prowadzeniem działalności na etapie rozwojowym, nasze umiejętności w zakresie zebrania dodatkowego kapitału koniecznego do dalszej realizacji planów biznesowych i rozwoju produktu, nasze umiejętności w zakresie tworzenia i komercjalizacji produktów powstałych w oparciu o naszą platformę technologiczną, konkurencja w branży, w której działa firma, ogólne warunki rynkowe, ogólne czynniki gospodarcze, wpływ branżowych postanowień prawnych, postępy technologiczne, nowe produkty i patenty pozyskane przez konkurencję, problemy lub opóźnienia w produkcji, zależność od skuteczności patentów firmy oraz narażenie na różnego rodzaju postępowania sądowe, włączywszy postępowania patentowe lub działania regulacyjne.

Źródło: Airborne Wireless Network

KONTAKT:

Robert Haag

IRTH Communications

tel. 1-866-976-4784

e-mail: ABWN@irthcommunications.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2017, 13:34
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii