Pobierz materiał i Publikuj za darmo
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH
POLSKA AGENCJA PRASOWA.
Zarząd AMPLI S.A. w upadłości układowej zawiadamia, że w dniu 03.01.2017r. podjął uchwałę, w której przedstawione zostało jego stanowisko sprawie kolejnego zawieszenia obrotu akcjami Spółki, o następującej treści:
W związku z podjęciem przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A uchwały nr 1394/2016 z dnia 29 grudnia 2016r. o zawieszeniu obrotu akcjami AMPLI S.A. w upadłości układowej na kolejny, 3 - miesięczny okres tj. od dnia 2 stycznia 2017 do 31 marca 2017r., z uwagi na zakwalifikowanie tych akcji po raz dziesiąty z rzędu do segmentu LISTA ALERTÓW oraz brak podjęcia przez Spółkę odpowiednich działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji w przyszłości, Zarząd AMPLI S.A., pragnie wyjaśnić co następuje:
Jak już wcześniej kilkakrotnie informowano, Zarząd AMPLI S.A. podejmował i nadal podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy sytuacji finansowej Spółki i wyjścia ze stanu upadłości, co wydaje się być jedynym skutecznym sposobem na zapewnienie trwałego podniesienia wartości jej akcji ponad limit, poniżej którego akcje są kwalifikowane do LISTY ALERTÓW.
W szczególności Spółka konsekwentnie realizowała i nadal realizuje plan naprawczy, wdrażany już od połowy 2014, a polegający głównie na zmianie profilu działalności, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, a także zbyciu części majątku w celu zyskania środków na spłatę zobowiązań oraz rozwinięcia nowych form działalności. Wdrożenie tego planu przynosi coraz lepsze efekty, na co wskazują ostatnie sprawozdania finansowe, w tym sprawozdanie roczne za 2015 oraz sprawozdania okresowe dotyczące roku 2016. Spółce nie udało się co prawda wypracować jeszcze zysku, jednak notowane przez nią straty za poszczególne okresy sprawozdawcze są coraz niższe. Strata zanotowana w III kwartale 2016r. (- 281 tys. zł netto) jest prawie dwukrotnie niższa niż strata odnotowana w analogicznym okresie roku 2015 (-496 tys zł netto), zaś w porównaniu z wynikami za rok 2014 (- 8.339 tys zł) spadek wartości straty był prawie 30 - krotny. Należy przy tym podkreślić, iż gdyby nie wysokie koszty finansowe związane z naliczaniem odsetek od zobowiązań zgłoszonych w postępowaniu upadłościowym, które to odsetki zgodnie z propozycjami układowymi mają zostać umorzone, AMPLI S.A. uzyskałaby dodatni wynik finansowy zarówno w roku 2015 jak i w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku. (gdyby nie uwzględniać tych odsetek wynik finansowy Spółki w III kwartale 2016r. byłby dodatni i wyniósłby 321 tys. zł).
Wspomniany wyżej plan naprawczy był też podstawą do przygotowania propozycji układowych przedstawionych przez AMPLI S.A. w toku postępowania upadłościowego dotyczącego naszej Spółki. Jeżeli uda się przekonać naszych wierzycieli do zaakceptowania tych propozycji i do zawarcia układu, nad czym cały czas pracuje Zarząd Spółki, zwiększy się szansa na szybkie wyjście AMPLI S.A. ze stanu upadłości, co niewątpliwie istotnie wpłynie na wartość akcji Spółki.
Nadal trwają procedury sądowe związane ze sprawdzaniem i weryfikacją zgłoszonych wierzytelności oraz przygotowywaniem i zatwierdzeniem listy tych wierzytelności, przy czym ogłoszona już została lista wierzytelności obejmująca pierwszą część tych wierzytelności, a w najbliższym czasie powinna zostać ogłoszona kolejna lista z następną częścią tych wierzytelności. Zarząd AMPLI S.A. przewiduje, że do połowy roku 2017 dojdzie do ogłoszenia listy zawierającej pełny zestaw zgłoszonych wierzytelności, a prawdopodobnie w przeciągu kolejnych kilku miesięcy lista ta zostanie zatwierdzona przez sąd upadłościowy. Dzięki temu możliwym stanie się zwołanie przez sąd upadłościowy - w terminie jednego miesiąca od daty zatwierdzenia listy wierzytelności - Zgromadzenia Wierzycieli na którym mogłoby zostać przeprowadzone głosowanie nad propozycjami układowymi przedstawionymi przez AMPLI S.A.
Zdaniem Zarządu AMPLI S.A. istnieje więc duża szansa, że układ określający zasady spłaty zobowiązań Spółki powstałych przed ogłoszeniem upadłości, może zostać przyjęty i zatwierdzony jeszcze przed końcem roku 2017r., co niewątpliwie doprowadziłoby do istotnego zwiększenia się wartości akcji AMPLI S.A., zapewne ponad limit, poniżej którego akcje są kwalifikowane do LISTY ALERTÓW.
Jak już wcześniej sygnalizowano, poza realizacją planu naprawczego oraz innymi działaniami mającymi poprawić sytuacje finansową Spółki i umożliwić jej wyjście ze stanu upadłości, Zarząd AMPLI S.A. rozważał też możliwość przeprowadzenia procedury zcalenia akcji, by ten sposób doprowadzić do podniesienia ich wartości jednostkowej ponad wartość poniżej której akcje są kwalifikowane do LISTY ALERTÓW.
Zarząd nadal jednak uważa, że biorąc pod uwagę aktualną sytuację finansową i prawną Spółki, rozwiązanie takie prawdopodobnie nie przyniosłoby oczekiwanych rezultatów w postaci trwałego podniesienia wartości akcji AMPLI S.A., a przy tym wiązało by się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów i wysiłków, które lepiej spożytkować na działania dające realną szanse na poprawę sytuacji naszej Spółki, a w konsekwencji na wzrost wartości jej akcji.
Podstawa prawna:
Raport przekazywany jest na podstawie art.17 ust. 1 Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014r. w sprawie nadużyć na rynku (Rozporządzenie MAR) - informacja poufna
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.01.2017, 10:07 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |