Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Francuz François Decoster, autor opinii Komitetu Regionów ws. migracji, powiedział w Parlamencie Europejskim, że lokalne władze potrzebują środków finansowych w związku z kryzysem migracyjnym.
"Władze lokalne i regionalne w Unii Europejskiej potrzebują większego wsparcia finansowego ze strony UE, aby mogły sprostać wyzwaniu, jakim jest przyjęcie dużej liczby uchodźców i migrantów" - zaznaczył. Decoster poparł unijne propozycje zmierzające do stworzenia w Europie trwałego systemu azylu i migracji.
Jak powiedział, decyzja o relokacji w UE 120 tys. migrantów i uchodźców to dopiero początek procesu, który powinien prowadzić do stabilniejszego systemu, dającego wyraz solidarności zarówno z osobami potrzebującymi, jak i z lokalnymi społecznościami poddawanymi presji migracyjnej.
Decoster zauważył, że miasta i regiony leżące na szlakach wybieranych przez migrantów muszą własnymi środkami przeciwdziałać kryzysowi.
"Nasi wyborcy nie oczekiwali od nas wykonania tego zadania, gdyż kompetencje te leżą w gestii wyższych szczebli władzy. Niemniej podejmujemy działania (...), gdyż mamy moralny obowiązek świadczenia pomocy humanitarnej" - zaznaczył.
Zdaniem Francuza władze lokalne muszą mieć dostęp do większego wsparcia finansowego z większej liczby funduszy. "Obecna fala migracji w ten czy inny sposób - pośredni, a często bezpośredni - wpływa na każdy region w Europie - stwierdził Decoster. - Unijny system finansowania musi odzwierciedlać tę rzeczywistość" - dodał.
Komitet Regionów (KR) to unijny organ doradczy złożony z przedstawicieli samorządów 28 krajów. Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada muszą zasięgać opinii Komitetu Regionów w odniesieniu do dziedzin polityki mających wpływ na regiony i miasta. Jeśli Komitet uzna, że zostały naruszone jego prawa, może wnieść skargę do Trybunału Sprawiedliwości.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.09.2015, 13:01 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ