Newsletter

Automatyzacje, AI, recommerce wśród nagrodzonych projektów konkursu „Kobieta e-commerce 2023”

25.05.2023, 09:51aktualizacja: 25.05.2023, 09:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Kobiety e-biznesu
Fundacja Kobiety e-biznesu
Znane są już laureatki drugiej edycji konkursu „Kobieta e-commerce 2023”, organizowanego przez Fundację Kobiety e-biznesu wraz z partnerami. Jury nagrodziło 8 kobiet wyłonionych spośród 180 zgłoszeń. Internauci w ogólnopolskim głosowaniu wybrali Hannę Żudziewicz. Nagrodę specjalną i tytuł „Osobowości Rynku” 2023 otrzymała Weronika Marczuk. Finałowa gala odbyła się 18.05.2023 w Villa Intrata na terenie Pałacu w Wilanowie w Warszawie.

Konkurs „Kobieta e-commerce” to najważniejsze wyróżnienie dla kobiet angażujących się w branżę e-commerce w Polsce. Ideą corocznego konkursu jest docenienie i podkreślenie wkładu przedsiębiorczych kobiet w rozwój sektora gospodarki cyfrowej, w tym handlu internetowego w Polsce.

W drugiej edycji do konkursu wpłynęło ponad 180 zgłoszeń. Profesjonalne Jury , w skład którego zasiadali przedstawiciele branży e-commerce oraz biznesu online podczas obrad zdecydowało o przyznaniu statuetek „Kobieta e-commerce 2023” oraz wyróżnień w 8 kategoriach: „Najlepszy sklep internetowy”, której partnerem jest Allegro, „Technologia dla e-commerce” (partner Audioteka); „Najlepszy e-marketing” (partner Ceneo), „Przedsiębiorcza mama w e-commerce” (Allaboutlife.pl), „Odpowiedzialny e-commerce” (MODIVO), „The best influencer for e-commerce” (Agencja They.pl), „Najlepszy start-up e-commerce” (Przelewy24), „Innowacja w e-commerce” (InPost).

W tegorocznej edycji zgłoszenia oraz nominacje były na bardzo wysokim poziomie. Różnorodność i innowacyjność projektów zaskoczyła pozytywnie organizatorów. Wiodące trendy to automatyzacja, która poprawia działanie e-biznesu, wykorzystanie AI w e-biznesie, odpowiedzialny e-commerce, produkcja i sprzedaż wyrobów z uwzględnieniem troski o planetę. Kolejny rok z rzędu widać także, że influencerki mają ogromy wpływ na promowanie marek, a także tworzą własne e-biznesy, bazując na zbudowanych społecznościach.

Nagrody w konkursie „Kobieta e-commerce 2023”

Ze względu na niezwykle wysoki poziom zgłoszeń jury konkursu zdecydowało o przyznaniu 8 nagród głównych oraz 9 wyróżnień. Dodatkowo zarząd fundacji przyznał specjalne wyróżnienie - tytuł „Osobowości Rynku” - Weronice Marczuk za zaangażowanie na rzecz wojny w Ukrainie. „Nagroda internautów” przypadła influencerce Hannie Żudziewicz, która uzyskała największą liczbę głosów internautów oraz otrzymała nagrodę finansową i kurs językowy od eTutor.

Laureatki w poszczególnych kategoriach:

  • „Najlepszy sklep internetowy” (partner Allegro): Magdalena Karpińska - współzałożycielka sklepu KARMNIK.org.
  • „Technologia dla e-commerce” (partner Audioteka): Anna Korc, współtwórczyni Digimans AI.
  • „Najlepszy e-marketing” (partner Ceneo): Irina Lastovjak rozwijająca start-up - „FUTURE WORLD ON”
  • „Przedsiębiorcza mama w e-commerce” (partner Allaboutlife.pl): Joanna Rułkowska - prowadzi internetowy portal Prawo mamy
  • „Odpowiedzialny e-commerce” (partner MODIVO): Zosia Zochniak - stworzyła sklep recommerce „Ubrania Do Oddania”.
  • „Innowacja w e-commerce” (partner InPost): Paulina Walkowiak - współtwórczyni technologii dla e-commerce w kategorii analityki behawioralnej - cux.io.
  • „Najlepszy start-up for e-commerce (partner Przelewy24.pl): Marta Górnicka, prowadzi sklep 1240.design z ceramiką artystyczną ze Stanów i Kanady.
  • „The best influencer for e-commerce” (partner They.pl): Hanna Żudziewicz - na swoim instagramie pokazuje, jak wygląda jej życie jako mamy, tancerki, kobiety pracującej.

Prezentacje wszystkich laureatek można znaleźć tutaj.

Gala „Kobieta e-commerce 2023”

Podczas gali wizualnych emocji dostarczył pokaz mody Tatuum i Kazar oraz prezentacja najnowszego modelu elektrycznego Volvo C40 Recharge.

Odbył się również panel dyskusyjny poświęcony trendom w e-commerce. Wzięli w nim udział eksperci i liderzy rynku: Aleksandra Szol z MODIVO, Marcin Grzelak eTutor.pl, Jakub Gierszyński ZDROWIT oraz Marcin Wolnicki z Ceneo.

Organizatorami konkursu jest Fundacja Kobiety e-biznesu we współpracy z partnerami.

Partnerzy konkursu: Allegro, MODIVO, CENEO, InPost, Audioteka, Przelewy24, They.pl, Progressivo.

Partnerzy gali: DMCom, Volvo Car Warszawa, Danone, CEDC, Kazar, Tatuum, eTutor.

Źródło informacji: Fundacja Kobiety e-biznesu

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.05.2023, 09:51
Źródło informacji Fundacja Kobiety e-biznesu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ