Newsletter

Baker McKenzie: najem – nowy trend na rynku mieszkaniowym coraz bardziej popularny w Polsce

15.05.2024, 16:40aktualizacja: 15.05.2024, 16:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Moryl (1)
PAP/M. Moryl (1)
„Bardzo ciekawą tendencją jest fakt – potwierdzony badaniami – że w Polsce idziemy w kierunku najmu mieszkań, niekoniecznie własności. (…)” – stwierdziła Weronika Guerquin-Koryzma, partnerka oraz szefowa Praktyki Nieruchomości w kancelarii Baker McKenzie podczas debaty „Polityka mieszkaniowa – miasto, przestrzeń, deweloperzy” na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Budowa mieszkań na wynajem może w części wypełnić istniejącą lukę mieszkaniową a wraz z systemami wsparcia być istotnym elementem nowej polityki mieszkaniowej. Z kolei włączenie mieszkań na wynajem jako klasy aktywów, w które będą mogły inwestować polskie REITy (zgodnie z założeniami nowej ustawy) spowoduje zwiększenie podaży takich mieszkań. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.05.2024, 16:40
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ