Newsletter

Biznes i finanse

BORYSZEW SA (14/2021) Decyzja organu podatkowego w sprawie zaległości podatkowych w spółce zależnej - aktualizacja

04.05.2021, 20:30aktualizacja: 04.05.2021, 20:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 14/2021

Zarząd Boryszew S.A ("Emitent") informuje, w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 8/2021 z dnia 26 kwietnia 2021 roku w sprawie decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z dnia 19 kwietnia 2021 roku określającej zaległe zobowiązanie podatkowe spółki zależnej od Emitenta ZM SILESIA S.A. ("ZM SILESIA") w podatku VAT za 2012 rok ("Decyzja"), że w dniu 4 maja 2021 roku ZM SILESIA otrzymała zawiadomienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach ws. wpisu hipoteki przymusowej na nieruchomościach ZM SILESIA do kwoty 75,6 mln złotych jako zabezpieczenie należności związanych z wykonaniem Decyzji.

Emitent podkreśla, że, w związku z odmienną oceną stanu faktycznego przyjętego w Decyzji, ZM SILESIA zamierza zaskarżyć w/w decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

O kolejnych istotnych zdarzeniach związanych z powyższymi zdarzeniami, Spółka będzie informowała w trybie kolejnych raportów bieżących.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.05.2021, 20:30
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ