Newsletter

Budimex wybuduje część zapory na granicy Unii Europejskiej i Białorusi

05.01.2022, 11:39aktualizacja: 05.01.2022, 11:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Budimex - Podpisanie umowy
Fot. Budimex - Podpisanie umowy

Czwartego stycznia 2022 roku po negocjacjach prowadzonych z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Strażą Graniczną Budimex podpisała umowę na wykonanie części zapory na granicy Unii Europejskiej i Białorusi. Projekt spółka będzie realizowała na zasadach rynkowych, będąc jedną z kilku firm na polskim rynku, która dysponuje odpowiednimi zasobami i doświadczeniem pozwalającym na fachowe i terminowe wykonanie takiego zlecenia.

Firma ma potencjał i doświadczenie do terminowej realizacji takiego zadania. Realizuje w każdym cyklu budowlanym ponad 200 kontraktów budowlanych o wartości jednostkowej dochodzącej nawet do 2 mld zł. Realizuje jako firma najbardziej skomplikowane prace budowlane i obiekty inżynieryjne w Polsce. W 2020 roku spółka zrealizowała w Raciborzu największy zbiornik przeciwpowodziowy w Polsce o powierzchni 26,3 km2 i pojemności 185 mln metrów sześciennych. Prace firma realizuje polską kadrą inżynierską (5 tysięcy ludzi) oraz własnym sprzętem budowlanym (ponad 0,5 tysiąca jednostek sprzętu). Do prac w całym kraju angażowani są także polscy podwykonawcy i lokalne przedsiębiorstwa.

„Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowego charakteru tej inwestycji. Jesteśmy na liście firm strategicznych z punktu widzenia obronności. Mamy zatem obowiązek działania na rzecz kraju w przypadku sytuacji szczególnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Tak samo odpowiadaliśmy na wezwanie dot. budowy szpitali tymczasowych czy kończenia prac drogowych i kolejowych po innych generalnych wykonawcach, którzy zeszli z prowadzonych kontraktów. Jesteśmy również największą polską spółką budowlaną i mamy obowiązek wesprzeć tę inwestycję w ramach naszej wiedzy, kompetencji i możliwości sprzętowych. Inwestycja ta jest wspólnym przedsięwzięciem całej Unii Europejskiej i ma na celu ustabilizowanie sytuacji na granicy” - mówi Artur Popko - prezes Budimeksu.

Źródło informacji: Budimex

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.01.2022, 11:39
Źródło informacji Budimex
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ