Newsletter

Cicha epidemia. Leki, które zabijają

26.03.2014, 14:28aktualizacja: 26.03.2014, 14:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polacy wydają majątek na fałszywe produkty lecznicze. Rocznie za podróbki płacimy ok. 100 mln zł. To oznacza, że statystyczny Polak powyżej 15. roku życia wkłada do kieszeni oszustów ponad 3 zł.

Z dostępnością fałszywek nie ma większego problemu. W Internecie roi się od ofert. To łakomy kąsek dla 'pacjenta' - nie trzeba iść do lekarza po receptę, jest anonimowo i taniej. Można kupić praktycznie wszystko, czasem nawet, działając wbrew prawu.

"Ja prawie zeszłam"

Tak wspierają się np. kobiety, które zaszły w niechcianą ciążę i szukają sposobu na poronienie. Kupują leki od internetowych sprzedawców lub handlują produktem między sobą.

"Mam nadzieję, że to już koniec wszystkiego, bo to nic przyjemnego, ale nie było aż tak, jak to niektóre osoby opisują..." - zwierza się ‘Aniołek’ na forum internetowym.

"Lepiej sprawdź to u lekarza, czy wszystko 'wyleciało', bo czasem może wdać się zakażenie (które może doprowadzić nawet do śmierci)" - podpowiada druga.

"Ja prawie zeszłam dzięki temu na drugi świat, więc jeśli się nie opamiętacie, to trzymam kciuki, żebyście przeszły przez to całe i zdrowe…" - pisze anonimowo kolejna kobieta.

Polki odchudzają się tabletkami. Niektóre się zatrują

Bardzo popularne są również preparaty na odchudzanie. W lutym br. wrocławska Pracownia Toksykologii Sądowej Uniwersytetu Medycznego ogłosiła, że z ponad 100 przebadanych preparatów, aż 20% zawierało substancje niebezpieczne dla zdrowia.

Gipsowy potentat

Polscy mężczyźni masowo 'leczą' także impotencję. Panowie zażywają podróbki viagry, w których skład wchodzi m.in. gips. Sięgamy także po środki na odchudzanie, leki stosowane w psychiatrii, cudowne tabletki na raka, reumatyzm czy zbyt wysoki cholesterol.

Nie zawsze wiemy, że możemy sobie zaszkodzić. Nie zastanawiamy się nad jakością produktu, kupując go w Internecie, na siłowni czy w sklepie zielarskim. I nie jesteśmy w stanie rozpoznać podróbki. Tymczasem WHO alarmuje, że aż co drugi lek zakupiony w sieci internetowej może być fałszywy...

Więcej informacji: http://www.DobreBadanie.pl

Logo dostępne pod adresem:

KONTAKT:

Paweł Lewandowski

tel. / fax. (22) 415 72 83

e-mail: pawel.lewandowski@dobrebadanie.pl

DobreBadanie.pl

Al. Lotników 1

02-668 Warszawa

http://www.dobrebadanie.pl

Źródło informacji: DobreBadanie.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.03.2014, 14:28
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ