Newsletter

Ciekawe projekty i praca z menadżerami, którzy dają poczucie sensu i celu - tego chce młode pokolenie

15.06.2018, 16:38aktualizacja: 15.06.2018, 16:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Studenci, którzy wzięli udział w programie mentoringowym EmpowerPL
Studenci, którzy wzięli udział w programie mentoringowym EmpowerPL
Takimi kryteriami kierują się młodzi Polacy, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii. Wybierając firmę, w której mieliby pracować, chcą poznać ciekawe wyzwania i projekty, pracować z ambitnymi menadżerami i otrzymywać odpowiednie wynagrodzenie.

Okazuje się jednak, że pracodawcy mają zupełnie inny obraz tego, czego oczekują najlepsi kandydaci. Zdaniem firm tym, co najbardziej się liczy dla absolwentów z dyplomami zagranicznych uczelni, są wysokie zarobki oraz prestiż firmy, w której mają pracować.

Aby pokazać, na jakie wyzwania mogą liczyć w polskich firmach, 24 menadżerów zaangażowało się w program mentoringowy EmpowerPL, uruchomiony przez The Boston Consulting Group oraz Federację Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Do udziału w EmpowerPL zgłosiło się 100 studentów, spośród których wybranych zostało 24. Reprezentują oni wiele najlepszych brytyjskich uczelni, m.in. Oxford, Cambridge, Warwick czy Imperial College London. Studiują ekonomię i biznes, kierunki inżynierskie, medyczne, a nawet związane z Data Science oraz Machine Learning.

„To był pilotaż tej inicjatywy, ale jej wartość i sukces przekroczyły nasze oczekiwania” - mówi Nina Suffczyńska-Hałabuz, menadżer programu. Franciszek Hutten-Czapski, szef BCG w Polsce, już zapowiedział, że w edycji 2018/19 firma będzie chciała zebrać 100 mentorów tak, żeby poszerzyć program na młodych Polaków studiujących również we Francji, Niemczech, a przede wszystkim na najlepszych krajowych uczelniach.

Ze strony biznesu w programie mentoringowym uczestniczyli m.in. prezesi PKO Bank Polski, BGŻ BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, PZU, Siemens, PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Tauron, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego, Play, Lidl, Neuca, Agora, WWF, TDJ oraz fundusze private equity: CVC, Abris Capital Partners i InnovaCapital. Podczas spotkań mentoringowych studenci mieli szanse zaglądnąć do kuluarów firm, wziąć udział w spotkaniach zespołów zarządzających, uczestniczyć w spotkaniach z inwestorami, a przede wszystkim otwarcie porozmawiać o możliwościach kariery w poszczególnych branżach i usłyszeć od mentorów wskazówki odnośnie decyzji zawodowych.

Jakie efekty przynosi EmpowerPL? Joanna Dawczyk, doktorantka w instytucie inżynierii mechanicznej na Imperial College London, mówi, że spotkanie z mentorem otworzyło jej oczy na to, jak ciekawe projekty dzieją się w Polsce. „Bazując tylko na tym, co czytam w mediach - nawet tych specjalistycznych - nie miałam szansy dowiedzieć się jak ciekawe programy badawcze prowadzą w Polsce firmy przemysłowe. O tym opowiedział mi mój mentor” - wspomina Joanna Dawczyk.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.06.2018, 16:38
Źródło informacji Program EmpowerPL
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii