Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników biznesowych w drugim kwartale. Jest on przychodowo najlepszy od 12 kwartałów. Bardzo silnie wzrosły wolumeny w biznesie przedsiębiorstw” – powiedział Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy.
W drugim kwartale tego roku bank podpisał znaczące umowy kredytowe na łączną kwotę ponad 1 miliarda złotych i był uczestnikiem jednej z największych transakcji ostatnich lat w Europie Środkowo-Wschodniej, zorganizowanej dla firmy z sektora e-commerce w Polsce.
Wynik prowizyjny w drugim kwartale wzrósł o 10 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i o 15 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Wynik odsetkowy wzrósł o 7 proc. rok do roku i o 4 proc. w odniesieniu do pierwszego kwartału br. Koszty pozostawały pod kontrolą - wskaźnik kosztów do dochodów wyniósł 48 proc.
Obroty walutowe wzrosły o 20 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego a wolumen przelewów zagranicznych o 13 proc.
Zysk netto na poziomie 133 milionów złotych obciążony był jednorazowymi odpisami na ekspozycje kredytowe. Mimo tego, koszty ryzyka w Citi Handlowy pozostają poniżej średniej rynkowej.
„Poza tym jednorazowym wydarzeniem, nie widzimy niepokojącego trendu” – mówi prezes Sławomir S. Sikora.
W okresie kwiecień-czerwiec bank odnotował dynamikę przychodów z bankowości detalicznej na poziomie 9 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2018 r.
„Bankowość detaliczna w drugim kwartale - jeśli chodzi o podstawy - zachowała się dobrze i odnotowała wysokie jednocyfrowe wzrosty, szczególnie w segmencie Citigold i Citigold Private Client. Widzimy wyraźnie wzrost liczby klientów i wzrost wolumenów depozytowo-inwestycyjnych” – powiedział prezes.
Wzrost transakcyjności na kartach kredytowych o 4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym to efekt wdrażania kontekstowych ofert dla klientów i oparcia procesu sprzedaży o kanały cyfrowe. W sierpniu, jako pierwszy w Polsce, Citi Handlowy wdrożył biometrię w procesie aplikowania o kredyt niezabezpieczony.
„Aplikowanie i uzyskanie decyzji kredytowej, które dotychczas trwało kilka dni, w tej chwili w optymalnym układzie, zajmuje do 30 min – podkreśla Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy. - Rozwiązanie biometryczne przyspieszy i umożliwi klientom uzyskanie decyzji kredytowej bez wychodzenia z domu, z wykorzystaniem popularnego ‘selfie’ do identyfikacji tożsamości i z pełni automatyczną weryfikacją kredytową. To ‘mała rewolucja’ z punktu widzenia klienta” - dodaje.
W drugim kwartale, Citi Handlowy wypłacił dywidendę za 2018 rok na poziomie 75 proc.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 23.08.2019, 15:45 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |