Newsletter

Critical Path Institute mianuje dr Klausa Romero nowym dyrektorem generalnym i awansuje Cécile Ollivier na stanowisko wiceprezesa ds. globalnych

26.01.2024, 10:43aktualizacja: 26.01.2024, 10:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Critical Path Institute
PR Newswire/ Critical Path Institute

AMSTERDAM, 26 stycznia 2024 /PRNewswire/ -- Organizacja Critical Path Institute (C-Path) mianowała dr Klausa Romero, członka Kolegium Farmakologii Klinicznej, nowym dyrektorem generalnym i awansowała Cécile Ollivier z funkcji dyrektora zarządzającego w Europie na wiceprezesa ds. globalnych.

W trakcie imponującej, ponad 16-letniej kadencji w C-Path, Romero zajmował kluczowe stanowiska w organizacji, w tym stanowiska dyrektora naukowego i dyrektora wykonawczego zarówno z zakresu farmakologii klinicznej, jak i analiz ilościowych w medycynie. Jego kluczowa rola w ustanowieniu i realizacji programu analiz ilościowych w medycynie podkreśla jego znaczący wkład w kluczowe inicjatywy C-Path w zakresie opracowywania leków na przestrzeni lat.

M. Wainwright Fishburn Jr, przewodniczący zarządu C-Path, skomentował nominację następującymi słowami:

„Wyjątkowy zakres wiedzy i przywództwo dr Romero odgrywają kluczową rolę w naszych dążeniach do tworzenia i wdrażania przełomowych ścieżek naukowych i regulacyjnych. Jego strategiczna wizja doskonale wpisuje się w misję C-Path, jaką jest przyspieszenie rozwoju nowych terapii. Jesteśmy przekonani, że będzie on w stanie poprowadzić organizację w kolejnej fazie globalnego wpływu i pionierskich innowacji”.

„Możliwość objęcia stanowiska dyrektora generalnego w C-Path to wielki zaszczyt, połączony z ogromnym poczuciem odpowiedzialności - powiedział Romero. - Moim zobowiązaniem jest kontynuowanie tradycji doskonałości i innowacji C-Path w celu przekształcenia procesów rozwoju leków z korzyścią dla potrzebujących. Jest to zobowiązanie głęboko zakorzenione w moich początkach w C-Path, zainspirowane wizjonerskim mentoringiem i wskazówkami założyciela C-Path, dr Raymonda Woosleya. Nasze wspólne wysiłki będą w dalszym ciągu ukierunkowane na przekształcanie modeli opracowywania leków z korzyścią dla potrzebujących”.

Dodatkowe informacje dotyczące nominacji dr Romero można znaleźć tutaj.

Cécile Ollivier jest kluczową postacią w C-Path od czasu dołączenia do organizacji w roli dyrektora zarządzającego w kwietniu 2021 roku. W swojej nowej roli będzie ona nadzorować globalne inicjatywy strategiczne, koncentrując się na zacieśnianiu współpracy międzynarodowej i opracowywaniu innowacyjnych podejść do złożonych wyzwań związanych z opracowywaniem leków.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić awans Cécile Ollivier na stanowisko wiceprezesa ds. globalnych - powiedział członek zarządu C-Path, dr Tomas Salmonson. - Cécile wniosła nieoceniony wkład w nasze działania na arenie europejskiej, a jej bogate doświadczenie w zakresie globalnego opracowywania leków i nauk regulacyjnych czyni ją idealnym wyborem na to stanowisko. Jej przywództwo będzie miało dla nas kluczowe znaczenie w kontekście kontynuowania naszej misji przyspieszenia rozwoju leków na całym świecie”.

Mając ponad 16-letnie doświadczenie w sektorze opieki zdrowotnej, Ollivier wniosła znaczący wkład w rozwój leków pediatrycznych i leków na rzadkie choroby. Jej wysiłki zostały docenione na arenie międzynarodowej, w tym jako eksperta z ramienia Międzynarodowej Konferencji Harmonizacji (ICH) i lidera globalnej strategii ekstrapolacji pediatrycznej. Przed dołączeniem do C-Path, Ollivier dzieliła się swoją wiedzą z Europejską Agencją Leków (EMA) oraz pracowała w sektorze technologii medycznych, skupiając się na opracowywaniu cyfrowych punktów końcowych w badaniach klinicznych.

„Jestem zaszczycona, że mogę objąć nową funkcję - powiedziała Ollivier. - Możliwość wnoszenia dalszego wkładu w globalne wyniki w obszarze zdrowia i napędzania innowacji w procesach tworzenia leków doskonale wpisuje się w moją pasję i doświadczenie. Ogromnie cieszy mnie możliwość współpracy z naszym utalentowanym zespołem i partnerami na całym świecie, aby wywierać znaczący wpływ na życie osób i rodzin dotkniętych chorobami, których potrzeby pozostają niezaspokojone”.

Więcej informacji na temat awansu Cécile Ollivier można znaleźć tutaj.

Critical Path Institute

Critical Path Institute (C-Path) jest niezależną i działającą na zasadach non-profit organizacją założoną w 2005 roku jako partnerstwo publiczno-prywatne w odpowiedzi na inicjatywę Critical Path amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Jej misją jest współpraca, która przyczynia się do rozwoju lepszych metod leczenia dla ludzi na całym świecie. C-Path jest uznanym pionierem w dziedzinie przyspieszania procesów opracowywania leków, tworzącym szereg międzynarodowych konsorcjów, programów i inicjatyw, w skład których wchodzi obecnie ponad 1600 naukowców i przedstawicieli agencji rządowych i regulacyjnych, środowisk akademickich, organizacji pacjentów, fundacji zajmujących się chorobami oraz firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Amerykańska centrala C-Path znajduje się w Tucson w stanie Arizona, zaś siedziba C-Path Europe mieści się w Amsterdamie w Holandii, zatrudniając dodatkowo pracowników w wielu innych miejscach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie: c-path.org.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2326911/Critical_Path_Institute_klaus_web.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2326910/Critical_Path_Institute_cecile_olivier_petal.jpg 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1180189/Critical_Path_Institute_Logo.jpg 

Źródło: Critical Path Institute

KONTAKT:

Roxan Triolo Olivas

C-Path

520.954.1634

e-mail: rolivas@c-path.org 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.01.2024, 10:43
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii