Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2016 z dnia 21 czerwca 2016 r. w sprawie wyboru oferty CUBE.ITG S.A. ("Spółka", "Emitent") w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Centralny Ośrodek Informatyki ("COI"), Zarząd Spółki informuje, że w dniu 13 lipca 2016 r. otrzymał od COI obustronnie podpisaną umowę ramową w rozumieniu art. 99 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ("Umowa ramowa").
Przedmiotem Umowy ramowej jest świadczenie przez Spółkę kompleksowych usług z zakresu zapewnienia COI zasobów ludzkich w obszarze IT przez okres 24 miesięcy od dnia jej zawarcia poprzez wynajem specjalistów spełniających określone wymagania. Na mocy postanowień Umowy ramowej COI może udzielać Spółce, zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem, zamówień do kwoty 11,9 mln zł netto, nie dłużej jednak niż przez okres 24 miesięcy lub do wyczerpania ww. kwoty, jeśli zdarzenie to nastąpi wcześniej. Udzielenie przez COI zamówienia jednostkowego będzie odbywało się poprzez zaproszenie każdorazowo do składania ofert Emitenta oraz innych wykonawców, z którymi COI zawarł umowę ramową na realizację ww. usług (maksymalnie 3 podmioty) i wybór najkorzystniejszej oferty, przy czym w przypadku zawarcia przez COI umowy ramowej z jednym tylko wykonawcą, COI w celu udzielenia zamówienia będzie zapraszał Emitenta do negocjacji.
W przypadku niezłożenia oferty przez Emitenta COI przysługuje kara umowna w wys. 200 tys. zł za każdy przypadek naruszenia. Dodatkowo umowy wykonawcze będą zawierać zapisy dotyczące kar umownych w przypadku odstąpienia lub wypowiedzenia przez COI umowy z przyczyn, za które odpowiedzialność ponosi Emitent w wysokości 20% wynagrodzenia danej umowy wykonawczej, a także w przypadku naruszenia przez Emitenta zasad ochrony informacji poufnych, danych osobowych, przeniesienia praw autorskich w wys. 150 tys. za każdy przypadek naruszenia, przy czym zapłata ww. kary umownej nie będzie wyłączać możliwości dochodzenia dodatkowego odszkodowania przez COI w przypadku, gdy wysokość szkody lub utracone korzyści przekroczą wysokość kary. Zamawiającemu przysługują ponadto kary umowne za opóźnienia oraz naruszenie innych zobowiązań wynikających z umowy wykonawczej.
Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od ogólnie przyjętych w tego typu stosunkach prawnych.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.07.2016, 00:12 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |