Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Mamy w Ameryce Południowej szczególnie silną pozycję. W tym roku podpisaliśmy duży kontrakt z Gwatemalą, a pierwszy kontrakt został podpisany w 2011 r. z Paragwajem” – poinformował PAP członek Zarządu PWPW Janusz Kowalski podczas Kongresu 590 w Jasionce, k. Rzeszowa. Dodał, że PWPW dostarcza swoje produkty również m.in. do Ekwadoru i Hondurasu.
Jak podkreślił, również inne rynki są ważne dla Wytwórni. „Istotne są dla nas m.in. kontrakty na dostawę dowodów z warstwą elektroniczną do Armenii, a także dokumentów do Republiki Litewskiej. W tym roku realizujemy również umowę na produkcję paszportów i dowodów osobistych z warstwą elektroniczną dla Islandii” – wyjaśnił Janusz Kowalski.
Według niego, dużym zainteresowaniem cieszy się oferta PWPW produkcji paszportów ze sztywną stroną. „W tej sprawie mamy bardzo dużo zapytań, od Ameryki Płd. po Azję i Afrykę” – dodał.
Jak podkreślił, za sukcesem eksportowym PWPW stoją ludzie. „To wspaniali specjaliści. Firma jest znana z produktów bardzo wysokiej jakości. To w połączeniu z konkurencyjną ceną sprawia, że mamy coraz silniejszą pozycję na świecie” – oświadczył. Członek Zarządu Wytwórni przypomniał, że Wytwórnia powstała w styczniu 1919 r., jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw państwowych odradzającej się Rzeczypospolitej i w przyszłym roku będzie obchodzić swoje stulecie. „Mam nadzieję, że będziemy świadkami tego znaczącego wzrostu naszego znaczenia na arenie międzynarodowej, otwierając nowy etap w historii PWPW i Polski, jeśli chodzi o lidera polskiego eksportu” – podkreślił.
Jak dodał, działalność PWPW jest istotna z punktu widzenia „interesów Rzeczypospolitej”. „Spółka jest bezpośrednio podległa ministrowi spraw wewnętrznych i administracji i w systemie bezpieczeństwa państwa pełni specjalną funkcję. Dostarczając usługi i produkty najwyższej jakości na światowe rynki, Wytwórnia świadczy o jakości polskiego eksportu i renomie polskiej gospodarki. Z tej pozycji jesteśmy coraz bardziej dumni, bo notujemy z roku na rok coraz lepsze wyniki” – wyjaśnił Janusz Kowalski.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych już po raz drugi uczestniczy w Kongresie 590 – najważniejszym obecnie w Polsce forum wymiany idei i doświadczeń rodzimych specjalistów z zakresu biznesu, nauki polityki i legislacji. W tym roku PWPW na swoim stoisku zaprezentowała się jako narodowy wytwórca dokumentów zabezpieczonych o globalnym zasięgu.
Na stoisku PWPW zaprezentowane zostały m.in. nowy polski paszport oraz dokumenty produkowane dla odbiorców zagranicznych. Banknoty, dokumenty, karty zabezpieczone i systemy IT wytwarzane w PWPW są obecne na całym świecie.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła działalność w 1919 roku. Od początku swojego istnienia realizuje projekty o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. PWPW jest producentem polskich banknotów, dowodów osobistych, paszportów, dokumentów komunikacyjnych, znaczków pocztowych i znaków akcyzy oraz innych dokumentów zabezpieczonych. Oferuje również integrację i wdrażanie systemów informatycznych wspierających procesy wydawania i personalizacji dokumentów tożsamości. Firma systematycznie inwestuje w innowacyjne procesy produkcyjne, nowoczesne rozwiązania oraz kompetencje swoich pracowników.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.11.2018, 12:42 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
-
Komunikat prasowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po pożarze budynku wielorodzinnego w Ząbkach - apel PIIB o pilny przegląd poddaszy w Polsce
W związku z pożarem budynku wielorodzinnego w Ząbkach koło Warszawy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa składa wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym mieszkańcom oraz wskazuje na konieczność podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych i kontrolnych w skali ogólnopolskiej.- 04.07.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
-
Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025. Podsumowanie i wnioski z raportu
Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XIII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025”. Wartość inwestycji w moce PV przekroczyła 12 mld zł. Pod względem przyrostu mocy PV w 2024 roku Polska zajęła 5. miejsce w UE i umocniła się na 6. miejscu pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej, daleko wyprzedzając kolejne kraje z TOP 10.- 04.07.2025, 15:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ