Newsletter

Czołowa spółka z branży produkcji diamentów prezentuje raport „Pure Impact” dotyczący zrównoważonego rozwoju, który toruje drogę dla branży kamieni szlachetnych i biżuterii o zerowych emisjach netto

18.01.2024, 10:21aktualizacja: 18.01.2024, 10:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Shree Ramkrishna Exports Private Limited
PR Newswire/ Shree Ramkrishna Exports Private Limited
Przełomowy raport opisuje sześć dekad wyjątkowych inicjatyw i partnerstw SRK w dążeniu firmy do zrównoważonego rozwoju całej branży.

SURAT, Indie, 18 styczia 2024 r. /PRNewswire/ -- Shree Ramkrishna Exports (SRK), jedna z czołowych spółek świata zajmujących się produkcją diamentów, opublikowała dziś swój inauguracyjny raport Pure Impact Report, który podkreśla zaangażowanie spółki w przywództwo w dziedzinie środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego, przyspieszenie realizacji swoich celów zerowych emisji netto i szybsze wypełnienie zarówno inicjatywy opartej o cele naukowe (SBTi), jak i Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (CZR ONZ). Raport podkreśla inicjatywy SRK i jej działu ds. celów dobroczynnych, SRK Knowledge Foundation, w dziedzinie edukacji, opieki zdrowotnej, usług społecznych, wzmacniania pracowników, zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji.

Od sześciu dziesięcioleci SRK zajmuje się nie tylko diamentami, działając z korzyścią dla ludzi i całej planety. Realizując długoterminową wizję zeroemisyjnych Indii i świata, spółka opracowała szczegółowy plan działań dla zerowych emisji netto zbieżny z CZR ONZ i SBTi. We współpracy z the Global Network for Zero, spółka SRK zaangażowała się w osiągnięcie certyfikacji zerowych emisji netto dla swoich dwóch flagowych lokalizacji produkcji diamentów, SRK Empire i SRK House do roku 2024 – a więc całe sześć lat wcześniej niż przewidują to cele ramowe ONZ. Aby to osiągnąć, spółka buduje zewnętrzną elektrownię słoneczną, elektryfikuje swoją flotę, sadzi ponad 200 akrów drzew i podejmuje inne działania.

Inne osiągnięcia i inicjatywy zaprezentowane w raporcie obejmują:

- Przekazanie 4,5 proc. średniego zysku netto z każdego roku na usługi społeczne oraz inicjatywy zdrowotne dla 3,5 mln ludzi.

- Przekazanie 3,5 mln USD na inwestycje w energię słoneczną, w tym panele słoneczne dla 1000 pracowników, przekazanie 750 słonecznych paneli dachowych dla weteranów i zapewnienie paneli w całej wiosce Dudhala dla 350 domów.

- Zdobycie certyfikacji najwyższego poziomu LEED Platinum, zarówno w SRK House, jak i w SRK Empire, przy czym oba budynki znalazły się w pierwszej piątce wszystkich budynków z certyfikacją LEED w zakresie wyników eksploatacyjnych.

- Zwołanie 2023 SRK Sustainability Conclave, inauguracyjnego wydarzenia, mającego na celu zwiększenie możliwości liderów biznesu z Indii w zakresie realizacji skutecznych strategii zerowych emisji netto.

- Realizacja programów edukacyjnych dla ponad 60 tys. studentów, w tym zaoferowanie 2500 osób możliwości skorzystania z usług autoryzowanych ośrodków szkoleniowych SRK, Instytutu Diamentów SRK i Instytutu Umiejętności SRK.

- Utworzenie „Śladów” („The Footprints), funkcji śledzenia będącej pionierem etycznych praktyk wydobycia minerałów i zrównoważonego pozyskiwania zasobów.

- Sfinansowanie budowy 100 zapór w regionie Saurashtra.

- Certyfikowane członkostwo w Responsible Jewellery Council (RJC) i jej grupie specjalnej ds. promowania zgodności z CZR ONZ w sektorze diamentów.

„Branża naturalnych diamentów ma szansę odegrać niesamowitą rolę w dążeniach do ochrony środowiska i realizacji globalnych celów zerowych emisji netto; SRK chce pokazać, jak to się robi - powiedział Shri Govind Dholakia, założyciel i prezes SRK Exports. - Dekarbonizacja stała się perłą w naszej koronie, bo ma ona wpływ na każdy aspekt naszego codziennego życia: na infrastrukturę, zdrowie, rolnictwo, jakość życia i wiele innych sfer. Wykorzystujemy wszelkie dostępne nam narzędzia, aby chronić naszych pracowników, planetę, mieszkańców Indii i całego świata. Działania nakreślone w naszym raporcie to dopiero początek”.

SRK idzie w kierunku przyszłości o zerowych emisjach netto, silnie angażując się w poprawę zdrowia społeczności i ochronę planety. Aby dowiedzieć się więcej o bieżących inicjatywach w zakresie zrównoważonego rozwoju można odwiedzić stronę: https://srk.one/pure-sustainability.html.

Shree Ramkrishna Exports

Spółka SRK, którą założył Shri Govind Dholakia, znany jako Govindkaka, jest jednym z czołowych konglomeratów zajmujących się produkcją i eksportem diamentów. Wyceniana na prawie 1,8 mld dolarów spółka SRK zatrudnia ponad 6 tys. ludzi i odegrała kluczową rolę w zwiększeniu wkładu Indii w światową gospodarkę w ostatnich sześciu dekadach. Jako organizacja nastawiona na cel, zaangażowana w idee czystego („PURE”) zaufania, przejrzystości i nieustępliwości, SRK prowadzi branżę kamieni szlachetnych i biżuterii w kierunku stawiania na zrównoważone praktyki oraz zgodność z celami społecznymi i zwracania uwagi na pilne i konieczne przyspieszenie działań w celu realizacji zerowych emisji netto w Indiach i innych krajach. SRK uznawana jest za najbardziej zgodną ze standardami spółkę w branży, posiadającą największą liczbę certyfikatów ISO, certyfikatów systemów i procesów. Ponadto ponad 4,5% zysków spółki przekazywane jest na różne inicjatywy dobroczynne i społeczne. Czerpiąc z życiowych dążeń Govindkaki do tworzenia równych szans, możliwości awansu społecznego i uniwersalnych standardów życia, ten pionier w dziedzinie diamentów z niesłabnącym zaangażowaniem dąży do budowania imperium opartego o zrównoważony rozwój i dobrobyt ludzi.

Zdjęcie: https://mma.prnewswire.com/media/2320455/Launch_of_The_Report.jpg 

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/2320456/SRK__Logo.jpg 

Źródło: Shree Ramkrishna Exports Private Limited 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.01.2024, 10:21
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ